Blog > Komentarze do wpisu

...i po weekendzie

W Myszkowskiej Ósemce najszybszy był myszkowianin Piotr Magiera, a najszybsza Agnieszka Jeż z Lelowa (7 sekund przed Tamarą Koczur). W biegu głównym wzięło udział 118 zawodników (najmłodsi po 16, najstarszy - 65 lat), a na dystansie 1,6 km pobiegło 38 osób w wieku 10-19 lat.

Pozytywnie spisał się MKS Myszków wygrywając 2:1 ze Slavią Ruda Śląska, natomiast zawiodła Polonia Poraj ulegając niezbyt mocnemu GKS II Tychy 1:3. MKS awansował na szóste miejsce w tabeli IV ligi.

W okręgówce Zieloni Żarki niestety nie sprostali Warcie Kamieńskie Młyny (0:2), ale LZS Mrzygłód zgodnie z przewidywaniami pokonał LKS Sieraków (3:0). LZS umocnił się na pierwszym miejscu, a Zieloni utrzymują 8. pozycję.

Sparta Siedlec Duży/Gniazdów nie zdobyła punktów ulegając 0:1 LKSowi Kamienica Polska, Jura Niegowa przegrała z liderem (tylko jednym golem), natomiast niespodziankę sprawiła Mała Panew pokonując na swoim boisku jedną z wyżej notowanych drużyn - Unię Rędziny! Warta Myszków nie sprostała Sokołowi Olsztyn. Mała Panew i Jura mają po 6 punktów, Sparta i Warta tylko po 3 plasując się w dole tabeli A-klasy.

W B-klasie ULKS Będusz nadal nie potrafi wygrać na wyjeździe - dziś 1:2 przegrał z Lelovią Lelów. W spotkaniu KSu Kotowice z rezerwami MKSu Myszków padło aż 9 goli, z czego 6 strzelili kotowiczanie. MKS II nadal bez punktów, Kotowice i Będusz mają po 6, Unia Masłońskie mimo pauzy utrzymała fotel lidera.

W III lidze kobiet remis między MKSem a rezerwami Gola Częstochowa - szkoda, że tylko remis, bo myszkowianki grały u siebie, ale jeden punkt też dobry. Jak to w poprzednich latach bywało tak i teraz Polonistki z Poraja nie mogą znaleźć sposobu na Jaskółki - mecz w Chorzowie zakończył się przegraną Polonii 0:2. Dziewczyny z Poraja utrzymują drugie miejsce, ale po piętach depczą im rezerwy Czarnych z Sosnowca.

W dzisiejszym programie "Ziarno" pokazano Żarki: odcinek nakręcono przede wszystkim w leśniowskim sanktuarium, a także w Muzeum Dawnych Rzemiosł.

niedziela, 25 września 2016, tom28-1981

Polecane wpisy

  • rok 2017 - jesień

    Początek roku szkolnego nie poszedł po myśli włodarzom Żarek: sprawa przeciwko kuratorium została przegrana. Głównym tematem jednak znów była dekomunizacja - mi

  • wakacje 2017

    Dni Gminy Poraj przypadły akurat na początek wakacji - pogoda i frekwencja dopisały. W sobotę nad zalew tłumy ściągnął Zenon Martyniuk (spowodował korki), perfe

  • rok 2017: podsumowanie I połowy

    Z początkiem 2017 roku zamknięto bar China Food przy ul. 3 Maja, ale za to w Galerii Oczko zniknął wakat po "Oczu Krzycha" - pojawił się tam Black Cat. Rozwijał