Blog > Komentarze do wpisu

najważniejsze wydarzenia 2016

styczeń: 25-lecie Jurajskich Igraszek; Mariusz Trepka z Moczydeł wicewojewodą śląskim.

luty: wyrok w sprawie składowania niebezpiecznych odpadów na Osińskiej Górze.

marzec: Urszula Bauer z Myszkowa kuratorem oświaty.

maj: otwarcie Izby Pamięci w Poraju.

czerwiec: awans LZSu Mrzygłód do okręgówki, awanse Małej Panwi Cynków i Warty Myszków do A-klasy, spadek Zielonych Żarki.

sierpień: otwarcie sceny plenerowej w kompleksie Dotyk Jury; uroczyście obchodzono XX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Mrzygłodzkiej; I Zalew Biegaczy w Poraju.

wrzesień: dwuletnie dziecko przygniecione przez automatyczną bramę przesuwną (na szczęście uratowane), dzień później również w Koziegłowach dwie osoby zginęły w zderzeniu tira z osobówką (był to najbardziej tragiczny wypadek na drogach naszego powiatu w mijającym roku).

październik: zawieszenie działalności Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Myszkowie; Katarzyna Kaźmierczak zastępcą wójta gm. Poraj; Mariola Pasikowska zdobyła Puchar Europy.

listopad: firma Schumacher Packaging nowym właścicielem myszkowskiej fabryki papieru; powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Myszkowa; atak nożownika na pracownicę jednej z firm w kompleksie dawnej MyFaNy.

grudzień: wypadek kolejowy na Światowicie, konferencja w MDK na temat stanu wojennego, sprawa opieki nad dziećmi przysposabianymi przez Piotra Cz.

U naszych południowych sąsiadów głośno było o księdzu Dariuszu Z. (posługującego w Zawierciu) oskarżonym o pedofilię oraz o wypadkach na obwodnicy Siewierza (przy zjeździe na Myszków).

sobota, 31 grudnia 2016, tom28-1981

Polecane wpisy

  • rok 2017 - jesień

    Początek roku szkolnego nie poszedł po myśli włodarzom Żarek: sprawa przeciwko kuratorium została przegrana. Głównym tematem jednak znów była dekomunizacja - mi

  • wakacje 2017

    Dni Gminy Poraj przypadły akurat na początek wakacji - pogoda i frekwencja dopisały. W sobotę nad zalew tłumy ściągnął Zenon Martyniuk (spowodował korki), perfe

  • rok 2017: podsumowanie I połowy

    Z początkiem 2017 roku zamknięto bar China Food przy ul. 3 Maja, ale za to w Galerii Oczko zniknął wakat po "Oczu Krzycha" - pojawił się tam Black Cat. Rozwijał