RSS
czwartek, 05 maja 2016

Kwiecień upłynął pod znakiem programu 500+ a u nas dodatkowo rozdawano jabłka :) Do końca miesiąca w powiecie wypłacono pierwsze dotacje. Ruszają programy wsparcia dla organizacji pozarządowych.

W kronice policyjnej częściej niż zwykle wybijała się przemoc w rodzinie: areszt za znęcanie się nad żoną dla 53-letniego żarczanina, zatrzymanie 37-latka za podobne przestępstwo; 34-letni mieszkaniec Myszkowa sterroryzował rodziców i siostrę niszcząc mienie. Myszkowska policja ma na koncie kilka zatrzymań poszukiwanych osób - największy sukces to chyba ujęcie 33-latka, który włamał się do sklepu w Pińczycach... dziewięć lat temu! Z jednej strony to nie sukces skoro tyle czasu udawało się złodziejowi umykać, a z drugiej choć nierychliwie ale w jednak sprawiedliwość zwycięża. Nie było wielkich włamań, ale drobne kradzieże to niestety codzienność: włamania do automatów do gier, kradzież telefonu, uszkodzenie tablicy na dworcu, kradzież baneru reklamowego przy "jedynce", włamanie do mieszkania to niektóre z nich. Narkotyki to nadal plaga wśród młodzieży: zatrzymano za ich posiadanie 18- i 19-latka z gm. Niegowa i 18-letniego mieszkańca Winowna. Nie obyło się bez zdarzeń drogowych - doszło do potrącenia na pasach, zatrzymano kilku nietrzeźwych kierowców - w skrajnych przypadkach alkomat pokazywał nawet 2,5 promila. Takie stężenie miał dwudziestolatek, który wjechał w płot i uciekł z miejsca zdarzenia - jak się okazało nie posiadał też prawa jazdy! Inny nastolatek "prawko" zdobył niedawno, a już je stracił za jazdę "na podwójnym gazie". Co ważne sporo interwencji stróże prawa szybko podjęli dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego. W kwietniu miał miejsce kolejny przypadek pijanej matki opiekującej się dzieckiem.

W myszkowskiej polityce najwięcej szumu wokół terenu przy wiadukcie: uchwalono nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Pułaskiego, ale tylko dla terenu Kauflandu i parku handlowego, natomiast odstąpiono od uchwalenia planu dla zaniedbanego terenu przy wiadukcie. Ponoć nie chciano dopuścić tam do powstania kolejnego marketu... ale w ten sposób ten fragment centralnej części miasta dalej taki pozostanie. Można by pomyśleć np o handlu hurtowym w tym miejscu. Ważną uchwałą był budżet obywatelski na 2017 - w tym roku również będziemy mogli zgłaszać, a później głosować nad projektami, przy czym pula zostanie zwiększona. Dla każdej z dziewięciu dzielnic będzie przeznaczone po 120 tys. zł; zgłoszenia projektów będzie można dokonywać w czerwcu, ponownie dopuszczeni do podpisywania i głosowania będą 16- i 17-latkowie. Nowością będzie głosowanie nie tylko przy urnie, ale i elektronicznie (co jest dobrym posunięciem, zważywszy na niską frekwencję w większości dzielnic w 2015), niestety nie wprowadzono innych proponowanych zmian (rozszerzenie zasięgu głosowania na projekty ogólnomiejskie lub międzydzielnicowe, czy uzależnienie puli środków od liczby mieszkańców danej dzielnicy). Kwietniowa sesja rady powiatu kręciła się wokół ochrony przeciwpożarowej, rynku pracy, działalności PCPRu i Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności oraz zmian w budżecie. Już dziś kolejna sesja rady miasta Myszkowa, na której radni wysłuchają sprawozdań z realizacji programu "Nasza duża rodzina", działalności MOPSu i podejmą uchwały w sprawie zmian w budżecie, pomocy dla powiatu, gospodarki niskoemisyjnej i usuwania azbestu.

Przełom kwietnia i maja 2016 to początek prac nad obwodnicą Myszkowa. Ustawiono tablice informujące o wykonawcy, wycięto kawał lasu koziegłowskiego, gdzieniegdzie większe zadrzewienia na planowanej trasie (a będzie ona biegnąć od zakrętu za "Leśniczanką", koło OSMu, za ul. Strugi i prosto do Mrzygłódki - przetnie ul. Siewierską i połączy się ze starym śladem DW-791 przy skrzyżowaniu z drogą na Włodowice). Tylko tydzień po świętach wielkanocnych był w miarę pogodny, a tak to... "kwiecień plecień" jak w przysłowiu. Z nastaniem słonecznej aury na jednej wyciecze spotkałem aż trzy żmije (tradycyjnie w okolicy Pohulanki), na szczęście ostatnio jakby ich mniej. Druga nieprzyjemna refleksja to coraz gęściej występujące płotki w poprzek ścieżek i tabliczki informujące o zakazie wejścia na "teren prywatny" w lasach.

Powitaliśmy już miesiąc maj! Odbyły się uroczystości trzeciomajowe, wczoraj dzień strażaka, a w najbliższą niedzielę wspomnienie św. Stanisława.

00:14, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 maja 2016

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek Polonistów z Ruchem. Polonia Poraj, choć zdobyła pierwszego gola w tym meczu, niestety zgodnie z przewidywaniami nie dała rady Radzionkowianom. Zieloni Żarki na szczęście sprawili się tak, jak się zapowiadało, czyli zwycięstwem nad Przyszłością Ciochowice. Wielki zawód sprawił MKS Myszków bo 2:6 z Przemszą Siewierz (mimo że na wyjeździe) to szok i niedowierzanie nie tylko dla zagorzałych kibiców! Strona internetowa jak i profil MKSu na facebooku póki co milczą - szczegółową relację zamieściła Przemsza. Wynika z niej, że nie popisała się nasza nadzieja czyli Skórski (czerwona kartka) i rezerwowy bramkarz (samobój), za to nawet przeciwnicy składają "szacun" Zdanowskiemu za pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego! Jeszcze dobrze nie otrząśliśmy się z szoku po tym jak Polonia Poraj zmarnowała udział w Pucharze Polski, a tu następna niemiła niespodzianka - obok pojedynku z Ruchem Radzionków 15 września zeszłego roku (zakończonym 0:5) była to druga największa przegrana MKSu od powrotu do IV ligi. Tym bardziej boli, że jesienią MKS pokonał Przemszę 3:0.

W A-klasie naszym poszło dużo lepiej: co prawda spodziewana była porażka Jury Niegowa z Orkanem Rzerzęczyce, ale za to Sparta Siedlec Duży/Gniazdów wygrała z nieco wyżej notowaną Unią Rędziny. LZS Mrzygłód grał na wyjeździe z najgroźniejszym przeciwnikiem (wiceliderem) Sokołem z Olsztyna k. Częstochowy, ale swoje zadanie wypełnił Piotr Prusko strzelając gola na miarę zwycięstwa! Tym samym LZS kontynuuje nieprzerwaną passę zwycięstw od początku rundy wiosennej mając 10 punktów przewagi nad Sokołem.

W klasie B pojedynki zespołów z powiatu myszkowskiego przebiegły zgodnie z przewidywaniami - tj. Warta Myszków pokonała KS Złoty Potok, Unia Masłońskie wygrała z ULKSem Będusz, a Mała Panew Cynków rozgromiła rezerwy Piasta Przyrów. I tak trzymać!

00:27, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 maja 2016

Wczoraj odbył się kupiecki sąsiek na targowisku w Żarkach (co zostało nagłośnione przez Radio Katowice), a w Poraju otwarto samoobsługową stację naprawy rowerów. Dziś otwarcie sezonu żeglarskiego na zalewie porajskim (i z tej okazji mała imprezka), w Leśniowie gromadzą się rodziny strażackie, a w Myszkowie o 10:30 uroczystości pierwszomajowe tradycyjnie pod pomnikiem poległych za ziemię myszkowską.

3. maja uroczystości narodowego święta Konstytucji 3 maja i Matki Bożej Królowej Polski w większości gmin powiatu; w Myszkowie o 10:30 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Mijaczowie (po czym złożenie kwiatów pod pomnikiem katyńskim, przemarsz pod pomnik poległych za ziemię myszkowską), w Żarkach w kościele p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza o 10:00. O 13:00 w Poraju otwarcie Izby Pamięci, o 14:30 w kompleksie Dotyk Jury na Pohulance rozpocznie się piknik rodzinny, a o 16:00 w Domu Kultury w Żarkach koncert.

4. maja św. Florian uroczystą mszę św. z okazji Dnia Strażaka zostanie odprawiona w kościele św. Stanisława B.M. w Myszkowie.

Dziś trzecia kolejka wiosennej rundy w klasie B: Warta Myszków podejmie KS Złoty Potok, Unia Masłońskie gościć będzie ULKS Będusz, Mała Panew Cynków gra z rezerwami Piasta Przyrów. Trzy z czterech naszych drużyn są gospodarzami i zarazem faworytami tej kolejki!

10:04, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 kwietnia 2016

W środę MKS Myszków pokonał u siebie 5:2 Górnika Wesoła, ale Polonia Poraj niestety nie strzeliła ani jednego gola RKSowi Grodziec, za to straciła trzy bramki. Polonia zajmuje miejsce 6. w towarzystwie Slavii Ruda Śląska; MKS zachowuje 4. pozycję z jednopunktową stratą do Radzionkowa i RKSu. Dziś Polonia jak i Zieloni grają u siebie. Poraj przed ciężką próbą z Ruchem Radzionków - przeciwnik zajmuje trzecie miejsce, niedawno wygrał z Myszkowem. GKS II Katowice uzyskują punkty walkowerem na Unii Ząbkowice, wobec czego w przypadku przegranej Polonistów oba zespoły będą miały po tyle samo punktów; drugi rywal Slavia też będzie miała ciężko bo gra z wiceliderem - o ile również ten pojedynek skończy się zgodnie z przewidywaniami to Polonia Poraj będzie miała pewną 7. pozycję. Z kolei remis mógłby dać MKSowi awans oczko wyżej - MKS Myszków jest faworytem w starciu z Przemszą Siewierz. Najlepiej zapowiada się mecz w Żarkach, gdzie Zieloni podejmą Przyszłość Ciochowice, która nie zdobyła dotąd ani jednego punktu.

Dziś przedostatnia kolejka rundy zasadniczej w A-klasie. LZS Mrzygłód ma zapewnioną pozycję lidera, lecz nie zaszkodzi powiększyć jeszcze dorobek punktowy przed rundą finałową... niestety nie będzie łatwo, bo przeciwnik Sokół Olsztyn jest wymagający - w tym sezonie przebojem wskoczył na drugie miejsce, w dodatku będzie miał atut własnego boiska. Sparta Siedlec Duży podejmie Unię Rędziny, a Jura Niegowa jedzie do Rzerzęczyc. W tym pierwszym przypadku jest szansa na wyrównany pojedynek, w drugim Orkan jest zdecydowanym faworytem na tyle, że remis byłby sporym zaskoczeniem. Zresztą Jura raczej nie ma szans na wydostanie się ze strefy spadkowej.

W klasie B najbliższa kolejka w niedzielę 1. maja. Zachęcam do kibicowania!

12:33, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 kwietnia 2016

To już III bieg jurajskich ścieżek jaki odbył się dzięki staraniom LKSu i pomocy gminy Żarki. W tym roku do akcji włączyła się też gm. Niegowa dzięki czemu zorganizowano dwa biegi na różnych dystansach, a i promocja ścieżek była szersza.

Pogoda raczej nie sprzyjała, mimo to w ostatnich dwóch tygodniach do list startowych dopisało się niemal drugie tyle sportowców co wcześniej. Wprowadzono kilka usprawnień - najważniejsze to elektroniczny pomiar czasu (szkoda że nie netto) i lepsza organizacja startów. Wstępnie bieg na 10 km i nordic walking (ta sama trasa) miały startować równocześnie co wprowadziłoby spore zamieszanie, ale na szczęście rozdzielono obie dyscypliny (o 5 minut). Trasa dłuższego biegu wiodła przez Przewodziszowice, strażnicę, do czatachowskiej pustelni stamtąd do Trzebniowa i drugą trasą do centrum Czatachowy i dalej przez Przewodziszowice do Leśniowa. Krótszy dystans nie obejmował pętli trzebniowskiej czyli taki jak w poprzednich biegach (z wyjątkiem Biegu z duchami który odbywał się w kierunku przeciwnym z okrążaniem strażnicy za to bez dodatkowej pętli w Czatachowie). Mimo nałożenia się tras i niesprzyjających prognoz pogody nic nie zakłóciło przebiegu imprezy. Po przybyciu na metę wszyscy otrzymywali pamiątkowy medal (za udział), wodę, a przy kawiarence można się jeszcze było posilić grochówką. Przy wręczaniu nagród obecni byli włodarze obu gmin tj Dorota Hajto-Mazur i Klemens Podlejski. Niektórzy mogli dostrzec burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka, który był jednym z zawodników!

Podczas ogłaszania zwycięstw w poszczególnych kategoriach nie było tłumów ale myślę, że i tak sporo osób oklaskiwało najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe (w przedziałach 16-39, 40-59, 60+). Niekiedy dochodziło do sytuacji nie zapełnienia podium... a to pewnie na skutek tego, że dany zawodnik open nie był zbyt wysoko i już na dekorację się nie stawił (może nie wierzył że w swojej kategorii wiekowej trafi do czołówki). Powinni tego żałować bowiem nagrodą były już nie medale a puchary; zwycięzca dostawał dodatkowo zawieszkę na medale :) W biegu na 15 km uczestniczyło aż 141 osób! Najszybszy był Adam Jamiński z czasem 51,5 minuty, wśród kobiet Tamara Koczur (1 godz. 4,7 min.). Na 10 km pobiegło 90 osób - wygrał Marcin Szmukier z Koziegłów z czasem 0:38:15, tyle że następny zawodnik był na mecie 3 sekundy za nim... ciekawe gdzie dwaj panowie stali przed startem. Wśród pań na "dychę" najszybszą okazała się Dominika Łakomy (nieco ponad 49 min). Jak zwykle w tych przypadkach wraca odwieczny temat czasu netto, który jest sprawiedliwszy i mógłby sporo wyjaśnić - nie tylko w tym przypadku. W marszu nordic walking również niespodzianek nie było... ale tylko z początku. W kategoriach do 39 lat i 40-59 podium zdominowała Podkowa Janów z Grzegorzem Dorsem na czele, ale już 60+ należało do mieszkańców Myszkowa i grupy JuraPL. Zarówno kobiety jak i mężczyźni wchodzili na podium z pewnym niedowierzaniem, że udało im się dostać do czołówki. Gdy wszystkie panie weszły "na pudło" jakieś dziecko krzyknęło "moja babcia wygrała!" a starsza pani omal się nie rozpłakała. Zawodnik z JuryPL stwierdził: "medale mam, ale ten puchar to mój pierwszy... wreszcie będę mógł spokojnie zakończyć karierę". O ile poprzednie dekoracje przebiegały bez większych emocji (faworyci jak Tamara Koczur czy Grzegorz Dors), o tyle końcówka dostarczyła wzruszeń jakich chyba nie było na żadnym z wyścigów w ostatnich latach. Na zakończenie odbyły się mini-zawody dla dzieci i młodzieży (począwszy od przedszkolaków).

Późnym popołudniem o 18:00 odbył się kolejny bieg (+nordic) w ramach cyklu "Bieg po zdrowie" na Trasie Zdrowia PZU na Pohulance. Nie tylko stali bywalcy ale i ci, którzy przed południem rywalizowali na ścieżkach jurajskich stawili się w Dotyku Jury. Dominowała oczywiście drużyna "Biegaj z Żarkami". Zjawił się i burmistrz - jak widać nie tylko się tam pokazuje dla PiaRu ale rzeczywiście lubi biegać o czym świadczy jego 65. miejsce w Żarkach. Zapowiedział ustawienie specjalnej tablicy na początku Trasy Zdrowia PZU, na której mogłyby być wpisywane rekordy w stylu najwięcej pętli w ciągu doby, najliczniejsza rodzina, najliczniejsza drużyna... tu żartowano, że od razu trzeba będzie wpisać "Biegaj z Żarkami", bo pod względem liczebności chyba nikt ich nie przebije! Brawa za organizację Biegu Jurajskich Ścieżek i za wytrwałość dla biegaczy z Żarek! Już za miesiąc ostatni wiosenny bieg po zdrowie, w czerwcu Bieg Pięciu Stawów, a w lipcu wróćmy do Leśniowa na Bieg z duchami!

23:55, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Miało być tak pięknie, ale nie wszystko wychodzi - zwycięzcą w rywalizacji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu został Płomień Kuźnica Marianowa. Na stronie Polonii Poraj niewiele możemy się dowiedzieć o finałowym pojedynku, poza "brakiem usprawiedliwienia". Skończyło się jednak dużo gorzej - następnego dnia wydano komunikat o zakończeniu współpracy z Arturem Minkiną, a w jego miejsce Polonistów poprowadzi duet trenerski Andrzej Pawłowski i Krzysztof Całus.

Tydzień temu nie było niespodzianki, ale w miniony weekend plan został wykonany: MKS Myszków pokonał Concordię Knurów, Polonia Poraj znacząco wygrała z Przyszłością Ciochowice, a Zieloni Żarki... jakieś szanse z Górnikiem Piaski mieli, ale skończyło się 0:1. W A-klasie LZS Mrzygłód stanął na wysokości zadania, a nawet przekroczył oczekiwania rozgramiając 7:0 Orkana z Rzerzęczyc, który jeszcze jesienią był pewnym zagrożeniem dla lidera. Jura Niegowa niestety nie dała sobie rady ze Spartą Szczekociny, za to z lepszej strony pokazała się nasza Sparta (z gm. Koziegłowy) pokonując LKS Kamienica Polska. W klasie B niestety to była raczej czarna niedziela: ULKS Będusz miał szansę na pierwsze punkty, bowiem miał za przeciwnika niewiele wyżej notowaną Dąbrowiankę, ale skończyło się porażką 1:4. Pojedynek Warty Myszków z Alkasem Aleksandria zapowiadał się na wyrównany, a na pewno zacięty, jednak skończyło się zwycięstwem drużyny spod Częstochowy. Na szczęście nie zawiodła Mała Panew Cynków, która udowodniła że na pozycję lidera zasłużyła, a popisała się Unia Masłońskie wygrywając z KS Złoty Potok.

Uwaga! najbliższe mecze w IV lidze już w środę: MKS Myszków podejmuje Górnika Wesoła, a Polonia Poraj jedzie do Będzina na ciężkie starcie z trzecim w tabeli RKSem Grodziec. Zieloni Żarki mają pewne 3 punkty - walkower na Unii Ząbkowice.

Sportowym wydarzeniem weekendu były również zawody biegowe w Żarkach i na Pohulance - ale o tym w następnym wpisie.

19:56, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 kwietnia 2016

Osobiście jabłek mam po uszy, ale jeśli ktoś nadal ich potrzebuje to jutro będzie miał kolejną okazję otrzymać je bezpłatnie - rozdawane będą koło Kauflandu.

Na Jasnej Górze odbywał się zlot motocyklistów, a myszkowska policja włączyła się do akcji "patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". Mimo to niestety doszło do tragedii: jeden z wielbicieli tego jednośladu zginął w wypadku na DK 46 w okolicy Olsztyna k. Częstochowy.

Potyczka MKSu Myszków z Ruchem Radzionków skończyła się pierwszą przegraną MKSu na własnym boisku. Teraz, prócz Gwarka Tarnowskie Góry, jedynym czwartoligowcem (w tej grupie), który ani na razu nie przegrał u siebie jest Polonia Poraj! Poloniści zdobyli punkty walkowerem na Unii Ząbkowice, a Zieloni zgodnie z przewidywaniami nie dali rady rezerwom Rakowa. Tym samym sytuacja w tabeli nie uległa większym zmianom: MKS zachowuje czwarte miejsce, Zieloni dalej na przedostatnim, Polonia awansowała oczko wyżej - na szóste.

W A-klasie bez większych niespodzianek: LZS Mrzygłód pokonał Spartę Szczekociny, Jura Niegowa nie sprostała Kmicicowi Kruszyna... Sparta Siedlec Duży/Gniazdów również wypełniła swoje zadanie w meczu z Wartą Zawada, ale 10:0 to jednak pozytywna niespodzianka. Do końca zasadniczej rundy tylko trzy kolejki, a później runda finałowa - o awans walczyć będzie liderujący LZS Mrzygłód, a Jura i Sparta muszą wykorzystać te trzy mecze by umknąć ze strefy spadkowej.

Rozpoczęły się wiosenne zmagania w B-klasie. Tym razem mecz Warty z Unią skończył się zwycięstwem Warty (4:0), a Mała Panew Cynków ustanowiła nowy rekord tej ligi rozgramiając ULKS Będusz 14:0! W III lidze kobiet kolejny sukces Polonistek (4:0 z Wartą Zawiercie). Na koniec przypomnienie - w środę finał Pucharu podokręgu częstochowskiego - trzymajmy kciuki za Poraj!

01:21, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2016

Wczoraj w Żarkach był bus 500+ a w Myszkowie burmistrz spotkał się z mieszkańcami Pohulanki - tematem była przebudowa ul. Zamenhofa (a dokładniej kwestia budowy ścieżki pieszo-rowerowej). Ogłoszono konkurs "Legendy Jury" - nie można jednak zmyślać opowiadań ale korzystać z "żywych" źródeł. Wyniki podane będą w trakcie najbliższego Jura Rock Festiwal, który odbędzie się w Niegowie.

Na boiskach ostatnio przeważają sukcesy naszych drużyn: w IV lidze nie wyszło jedynie Zielonym, którzy jednym golem ulegli Przemszy Siewierz, natomiast Polonia pokonała Górnika Piaski (Czeladź), a MKS Myszków 3:0 ograł mocną Sarmację Będzin (i to na wyjeździe!). W A-klasie LZS Mrzygłód zgodnie z przewidywaniami wygrał z Kmicicem, zaskoczyła Jura Niegowa która odniosła zwycięstwo - trzeba dodać, że zasłużone bo pojedynek z Wartą Zawadą był zacięty - padło 9 goli; Sparta Siedlec Duży/Gniazdów nie dała rady Czarnym ze Starczy. W III lidze kobiet spodziewane było zwycięstwo Polonistek, ale 5:0 z Górnikiem Bobrowniki na pewno zasługuje na pochwałę. Najważniejsze, że jedyna kobieca drużyna piłkarska z naszego powiatu wskoczyła na drugie miejsce!

Dziś odbył się półfinał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego: Polonia Poraj spotkała się z rezerwami Rakowa, które ostatnio dały jej popalić... ale nie tym razem - to Poloniści byli dziś górą i weszli do finału! Największą niespodziankę sprawiła Skra, która pozwoliła wygrać Płomieniowi Kuźnica Marianowa. W najbliższy weekend MKS podejmie Ruch Radzionków, Zieloni zagrają z rezerwami Rakowa, a Polonia zdobędzie punkty walkowerem na Unii Ząbkowice - tak czy inaczej najbliższe mecze w IV lidze nie spowodują większych zmian naszych zespołów w tabeli, gdyż remis czy porażka na Pułaskiego nie zachwieje obecnego czwartego miejsca MKSu, dwie wyżej notowane od Poraja drużyny są faworytami w najbliższej kolejce, a Zieloni grają na wyjeździe z mocnym przeciwnikiem co nie wróży nic dobrego dla żarczan. W ostatnią niedzielę był zaległy mecz w B-klasie, który na szczęście zakończył się remisem - w innym wypadku pozycja jednej z naszych czołowych drużyn tej ligi mogłaby ulec pogorszeniu. Najciekawszy pojedynek rozegra się za tydzień (20. kwietnia) kiedy to w finale Pucharu na szczeblu podokręgu Polonia zagra z Płomieniem.

Jutro w Niegowie i Sokolnikach będzie można bezpłatnie dostać jabłka, o 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie sztuka "Wszystko przez judasza" z udziałem aktorów znanych z TV.

23:45, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 kwietnia 2016

W kronice policyjnej kolejne przypadki zatrzymań kierujących bez uprawnień, sprawców "domowych" przestępstw, posiadających narkotyki... Ruszył program 500+ wnioski można cały czas składać (nie ma pośpiechu), a na terenie powiatu nie odnotowano większych problemów.

Za to pogoda piękna, a na boiskach wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami... no może nie do końca, bo Polonia Poraj po wzmocnieniach miała iść jak burza a na razie przegrywa. Cóż, zagraniczne wcale nie znaczy lepsze. MKS Myszków zmierzył się z RKSem Grodziec, który ma tyle samo punktów co nasz MKS - była okazja do umocnienia się w tabeli IV ligi, ale remis to jeszcze nienajgorzej. Polonia Poraj grała na wyjeździe z rezerwami Rakowa - na wyjeździe to zawsze niepewnie, ale od Rakowa Polonia wykupiła kilku zawodników toteż oczekiwania były większe. Jednak górą był Raków nie pozwalając polonistom zdobyć ani jednej bramki; co gorsza będzie to najbliższy przeciwnik Polonii w Pucharze Polski... a może szansa na odegranie się? Zieloni Żarki również na wyjeździe mierzyły się z dużo mocniejszą Concordią toteż porażka żarczan była spodziewana.

W A-klasie mieliśmy derby w których, jak można było przewidzieć, LZS Mrzygłód pokonał Jurę Niegowa; Sparta Siedlec Duży/Gniazdów uległa wiceliderowi z Olsztyna k. Częstochowy ale tylko 0:1. W III lidze kobiet Polonia Poraj pokonała 4:0 Gol II Częstochowa. W najbliższy weekend zaległy mecz w B-klasie, a za dwa tygodnie początek rundy wiosennej. Słoneczna aura powinna utrzymać się jeszcze jutro, w środę może być trochę chłodniej - miejmy nadzieję, że chwilowo.

10:22, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 marca 2016

Rozpoczęta przed tygodniem wiosenna runda piłkarska przyniosła sporo zaskoczeń. Polonia Poraj przegrała z Knurowem, a wczoraj u siebie podjęła beniaminka Przemszę Siewierz osiągając remis... sądzę, że po sparingach i wzmocnieniach większość spodziewała się lepszej gry Polonii. Zaskoczyły Zieloni - na szczęście pozytywnie: tydzień temu pokonały mocne rezerwy GKS Katowice i to na wyjeździe! Wczorajsza porażka z Sarmacją chyba nie przyćmi poprzedniego sukcesu. MKS Myszków całkiem nieźle: wygrana z Przyszłością Ciochowice 2:0 i bezbramkowy remis na wyjeździe ze wspomnianymi wyżej rezerwami GieKSy. Wiele obiecujemy sobie wobec LZSu Mrzygłód, a oni na początek zremisowali z Orłami Kusięta... na szczęście wyciągnięto wnioski i wczoraj w starciu z Wartą Zawada mrzygłodzianie pokazali się z lepszej strony. Jura Niegowa rozpoczęła od porażki 1:4 z Unią Rędziny, ale wczoraj wygrała z Orłami 2:1. Sparta Siedlec Duży tylko z jednym punktem, ale i tu było podobnie: początek porażka, wczoraj remis ale z mocnym Orkanem. W III lidze kobiet rozegrano na razie tylko jedną kolejkę, w której Polonia Poraj rozgromiła 9:1 KKS Katowice.

Już święta! W Starym Młynie w Żarkach (Muzeum Dawnych Rzemiosł) można oglądać czasową wystawę wielkiej kolekcji pisanek z całego świata! Radosnych Świąt Wielkanocnych!

10:29, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 87