RSS
poniedziałek, 15 września 2014

Miniony weekend był szczególnie udany dla kibiców naszych IV-ligowych drużyn. Zieloni Żarki wysoko pokonali Górnika Piaski 5:1, a Polonia Poraj wygrała z Unią Ząbkowice 3:2 i z 8 punktami zajmuje 12. miejsce; Zieloni na wysokim 4. miejscu z taką samą liczbą punktów (13) co dwie wyżej notowane drużyny! Niestety sytuacja w niższych ligach nie wyglądała już tak pięknie. Zawód sprawili piłkarze MKS Myszków przegrywając 0:1 z Victorią Częstochowa i tym samym spadając na czwarte miejsce w pierwszej grupie częstochowskiej okręgówki. W A-klasie lepiej bo i KS Kotowice i LZS Mrzygłód odniosły zwycięstwa - ten ostatni ciężko je wywalczył - pojedynek z Unią Rędziny zakończył się wynikiem 6:5. Nie spisała się Sparta Siedlec Duży przegrywając 1:5 z Piastem i z 6 punktami spadła na 9. miejsce. W klasie B w starciu Małej Panwi Cynków z rezerwami Polonii Poraj lepsi okazali się porajanie. ULKS Będusz wygrał z Dąbrowianką, GKS Jura Niegowa niespodziewanie pokonała Grom Poczesna, a w derbach Myszkowa jednak górą były rezerwy MKSu (mimo słabego początku sezonu). Nadal drugie i trzecie miejsce w tej klasie okupują Polonia II i Warta (po 10 punktów), a Niegowa z 9 punktami wskoczyła na miejsce 5.

W najbliższą sobotę w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można bezpłatnie zwiedzić gród na Górze Birów oraz pałac w Złotym Potoku (który w ostatnich latach nie zawsze jest dostępny).

22:27, tom28-1981
Link Komentarze (1) »
wtorek, 09 września 2014

Derby w IV lidze dla Zielonych Żarki, którzy pokonali Polonię Poraj 2:1. W zeszłym sezonie sukcesem było jak Zieloni osiągali 10. miejsce w tabeli, a obecnie są już na miejscu piątym! Co prawda dopiero sześć spotkań rozegrano od początku sezonu ale i tak jest się z czego cieszyć. Zasmucił trochę MKS Myszków, który bezbramkowo zremisował z Orłem i utracił pozycję lidera. Już mieliśmy apetyty na awans MKSu, a tymczasem w górze tabeli okręgówki zrobiło się ciasno - nasz KS traci tylko jeden punkt do lidera (Unii Rędziny), ale ma też tylko punkcik przewagi nad Amatorem Golce i dwa nad Lotem Konopiska. W klasie A niespodziewanie KS Kotowice wygrał ze Spartą (co w zeszłym sezonie im się nie udało), LZS Mrzygłód niestety nie dał rady Sokołowi; sytuacja dość ciekawa bo wyrównana: aż siedem drużyn zdobyło dotąd po 6 punktów (wśród nich są wszystkie trzy nasze zespoły). W klasie B niemiłą niespodziankę sprawiły rezerwy MKSu, które to nie dojechały do Mokrzeszy (walkower dla Iskry), z kolei coraz lepiej spisuje się słaba w zeszłym sezonie Warta, która pokonała GKS Niegowę i traci dwa punkty do lidera. Trzecia w tabeli jest Polonia II Poraj, która pokonała ULKS Będusz. W starciu bardziej doświadczonej Małej Panwi z młodym KSem Złoty Potok padł remis, a Unia Masłońskie przegrała jednym golem z Orłami. nasze zespoły okupują miejsca od 2. do 5. oraz 10, 11. i 12. te ostatnie to Unia Masłońskie z 3 punktami i MKS II oraz ULKS które nie dorobiły się na razie ani jednego punktu.

W miniony weekend był pełen atrakcji bo oprócz Dnia Dawcy Szpiku świętowała swój jubileusz PSB "Mrówka", a obchody uroczystości odpustowych na Mijaczowie były bogate bowiem zaczęły się już w niedzielę a skończyły wczoraj. W niedzielę sumę odprawił arcybiskup senior S. Nowak, którego już w sobotę będziemy gościć w głównym kościele Myszkowa - na okazję organizowanej przez starostwo 15. rocznicy istnienia powiatu myszkowskiego. Bardziej pasuje słowo reaktywacja, bowiem powiat myszkowski utworzono przecież już z początkiem 1956, istniał do reformy w połowie 1975. W czasach PRLu samorząd funkcjonował inaczej i nie można porównywać do dzisiejszego... z drugiej strony dziś powiaty mają najmniejsze uprawnienia, a wtedy, przez kilkanaście lat to powiat, a nie gmina był podstawową jednostką administracyjną. W stosunku do czasów PRLu granice powiatu niewiele się zmieniały (o pojedyncze sołectwa), podczas gdy w przypadku naszych sąsiadów - zwłaszcza zawierciańskiego czy częstochowskiego - terytoria w porównaniu z tymi sprzed 40 laty różnią się o całe gminy, są podzielone pomiędzy dwie a nawet trzy diecezje, a z racji sporej rozciągłości nie są tak zintegrowane jak nasz. W najbliższą niedzielę dożynki w Przybynowie, nasz PTTK zorganizuje wycieczkę szlakiem murali Myszkowa, a w Zawierciu gościć będzie Waldemar Malicki ze swoim programem "Co tu jest grane".

12:17, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 września 2014

75. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej u nas zleciała bez specjalnego echa, z wyjątkiem Żarek (gdzie przeszło tydzień temu w domu kultury były na ten temat aż cztery wykłady) i tradycyjnie pogranicza Pustkowia Chorońskiego i Dębowca (uroczystości przy tamtejszej mogile odbyły się wczoraj). 1. września to początek roku szkolnego, w tym początek działania nowej szkoły muzycznej na Będuszu. W zeszłym tygodniu otwarto gruntownie przebudowany dworzec kolejowy w Poraju, a w tym tygodniu rozpoczyna w nim działalność informacja turystyczna.

To już w tą sobotę 6. września od dawna zapowiadany Dzień Dawcy Szpiku w ramach którego pomagamy Beacie Kozioł z Winowna i innym chorym na nowotwór krwi. Rejestrować się można od 10:00 do 16:00 w starostwie powiatowym. Nie zabraknie atrakcji: zaprezentują się znane z MDKu formacje Fajrant i Pokusa, Zumba, kabaret Świerszczychrząszcz, a gwiazdą będzie T. Love! W niedzielę 7. września dożynki w Kotowicach.

W ten weekend mamy derby w IV lidze: Polonia Poraj podejmie Zielonych. MKS Myszków jedzie do Psar, LZS Mrzygłód do Olsztyna, a Sparta Siedlec Duży podejmie KS Kotowice - a więc i w A-klasie będą derby! W klasie B rezerwy MKSu Myszków zagrają na wyjeździe w Mokrzeszy, Warta podejmie GKS Jura Niegowa, ULKS - rezerwy Polonii, Mała Panew Cynków - KS Złoty Potok, a Unia Masłońskie na wyjeździe zmierzy się z Orłami Kusięta.

17:19, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 sierpnia 2014

W przeciągu ostatniego tygodnia rozegrano po trzy spotkania w IV lidze: sukcesy odnosi beniaminek Polonia Poraj, która tydzień temu pokonała Concordię Knurów 3:1, choć 27.08. przegrała z Górnikiem Piaski - ale tylko 0:1. Mając na uwadze fakt, że Górnik był jednym z czołowych zespołów w poprzednim sezonie tą porażkę osłodziła nam wcześniejsza wygrana z mocną Concordią. Dziś Polonia będzie grać na wyjeździe z groźnym Ruchem Radzionków (spadkowicz z III ligi). Nienajgorzej spisują się i Zieloni Żarki - tydzień temu tradycyjnie pokonali Slavię (bowiem od kilku sezonów żarczanie mają na nich sposób), a w środę, podobnie jak w zeszłym sezonie, Przyszłość Ciochowice okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem; za to wczoraj Zieloni wygrali 3:2 z LKS Kamienica Polska. Na 16 drużyn występujących w I grupie IV ligi na razie Zieloni Żarki plasują się na miejscu 7. a Polonia na 10.

Najwięcej powodów do zadowolenia daje nam MKS Myszków! Tydzień temu pokonał 2:0 Unię Kalety (jeszcze wtedy lidera okręgówki), w środę było 1:0 z Liswartą Lisów, a wczoraj nasz KS ograł Sieraków Śląski 3:0. Od tygodnia Myszków jest liderem okręgówki z 4-punktową przewagą nad Unią i Orłem.

Poprzednia sobota nie była udana dla naszych piłkarzy z A-klasy: tylko Sparta wygrała ze słabym Orkanem, a KS Kotowice i LZS Mrzygłód zaliczyli porażki. Wczoraj sytuacja całkiem się odwróciła, bowiem wszystkie kluby zarobiły po 3 punkty - LZS wygrał 2:1 ze Spartą Szczekociny, Kotowice pokonały aż 5:0 Okrana Rzerzęczyce, ale prawdziwy pogrom sprawiła Kmicicowi Kruszyna drużyna z Siedlca wygrywając z nimi 8:1! LZS i Sparta dotąd dorobiły się po 6 punktów, a KS Kotowice - 3 punkty.

W klasie B małe niespodzianki sprawiły Unia Masłońskie (pokonała 3:2 ULKS Będusz) i Polonia II, która po pięknym początku sezonu (rozgromieniu Iskry) tylko zremisowała z Wartą. GKS Niegowa przegrał z rezerwami Sokoła, za to Mała Panew z Cynkowa wygrała z Orłami. Rezerwy Polonii i Warta z Myszkowa-Nowej Wsi mają po 4 punkty i pozycję wiceliderów. Dziś o 17:00 zmierzą się Unia Masłońskie z Małą Panwią, ULKS Będusz z KS Złoty Potok, Polonia II Poraj z Gromem, GKS Niegowa z Iskrą, MKS II Myszków z Sokołem II, a Warta Myszków z Dąbrowianką.

Humory jeszcze bardziej poprawił nam wczorajszy dzień, który zapisze się w nowoczesnej historii Polski nie tylko za sprawą awansu Tuska, ale i sportowego sukcesu naszej siatkarskiej reprezentacji. Dodatkowo poprawa pogody sprawia, że już chyba nam nie przeszkadza to, że wakacje się kończą. A jak koniec sierpnia to i dożynki - dziś świętowane są na szczeblu powiatowym w Niegowie.

12:02, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 sierpnia 2014

Weekend zapowiada się ciekawie, bowiem czeka nas wiele atrakcji: sobotę 23. sierpnia IV Chorońskie Prażuchy i Święto Miodu - jubileusz świętować będzie orkiestra dęta z Choronia, a gwiazdą będzie Bohdan Łazuka. W niedzielę 24. sierpnia bieg jurajskimi ścieżkami na dystansie 10 km - start spod sanktuarium w Leśniowie o 10:00 zamknięcie mety o 11:40. Droga na odc. Leśniów-Przewodziszowice będzie zamknięta dla samochodów 8:00-13:00. Impreza sportowa tego dnia również w Poraju - XII Memoriał im. S. Grzybowskiego. A w Myszkowie "muzyka z dedykacją" na bis - ponownie pod MDKiem koncert plenerowy. U sąsiadów najciekawszymi atrakcjami są święto ciulimiu-czulentu w Lelowie i święto gminy Ogrodzieniec.

Polonia Poraj bezbramkowo zremisowała z sąsiadem - LKSem Kamienica Polska, ale Zieloni Żarki niestety ulegli RKSowi Grodziec 0:1. W okręgówce MKS Myszków zremisował z Liswartą Krzepice 1:1. A-klasowy LZS Mrzygłód wygrał z Czarnymi Starcza 4:1, KS Kotowice przegrał 0:1 z Sokołem, a Sparta nie sprostała Unii Rędziny ulegając jej 2:3. Orły Kusięta pokonały ULKS Będusz 4:1, Unia Masłońskie nie dała rady Gromowi Poczesna (1:4), Warta Myszków wygrała 5:2 z KS Złoty Potok, rezerwy Polonii Poraj rozgromiły 8:0 Iskrę. Mecz GKSu Niegowa z rezerwami MKS Myszków został przełożony. Poza LZSem Mrzygłód, Wartą Myszków i sukcesem rezerw Polonii Poraj nie mamy powodów do zadowolenia, a niestety ten weekend nie daje większych nadziei - większość przeciwników naszych drużyn nie należy do słabeuszy.

Polonia podejmie Concordię Knurów, a Zieloni Żarki Slavię Ruda Śląska. MKS Myszków ugości Unię Kalety. Mrzygłód pojedzie do Huty Starej, KS Kotowice do Rędzin, a Sparta do Rzerzęczyc. W niedzielę w trakcie memoriału w Poraju pierwszy mecz w tym sezonie rozegra kobieca drużyna Polonii Poraj.

21:12, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 sierpnia 2014

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki IV ligi i klasy okręgowej: wszystkie nasze zespoły grały u siebie i wypadły nie najgorzej. Zieloni Żarki w ostatniej chwili zremisowały z Sarmacją Będzin 3:3; podobnie sytuacja wyglądała na boisku Polonii Poraj, gdzie gospodarze w pierwszej połowie przegrywali, a dopiero w drugiej nadrabiali straty ostatecznie wyrównując na 2:2 z Przyszłością Ciochowice. W lidze okręgowej MKS Myszków podjął Orła Kiedrzyn, którego w poprzednim sezonie nie mógł dogonić, a tym razem z nim wygrał 2:0!

Czy sprawa dostaw ciepła do części Mijaczowa jest pewna? Wprawdzie przed dwoma dniami przedstawiciele papierni oświadczyli, że zakład będzie funkcjonował (przechodząc restrukturyzację) i dostarczał ciepło... ale z tymi deklaracjami to już różnie bywało. Prowadzono rozmowy z firmą Calor - jeśliby się zdecydowano na współpracę ceny ciepła musiałby pójść w górę. Znów połowa sierpnia niekorzystnie zapisuje się w dziejach ziemi myszkowskiej za sprawą pogodowych zawirowań. 15. sierpnia 2008 gradobicie zniszczyło dachy i uprawy w gminie Niegowa, w lipcu i sierpniu zeszłego roku małe powodzie uszkodziły niektóre drogi we wschodniej części gminy, a 11. sierpnia tego roku uszkodzone zostały dachy, drogi i powalone drzewa w okolicy Mzurowa i Dąbrowna.

Rozpoczął się długi sierpniowy weekend. Dziś 15. sierpnia odpust w Częstochowie i naszym Mrzygłodzie, gdzie już w niedzielę przeżywana będzie XVIII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej.

W sobotę Zieloni jadą do Będzina na pojedynek z Grodźcem (który w poprzednim sezonie również słabo grał ledwo ratując się przed spadkiem), MKS pojedzie do Krzepic, w niedzielę Polonia Poraj zagra za miedzą - w Kamienicy Polskiej. Rozpoczynają się rozgrywki w klasach A i B. W klasie A pierwszy mecz już dziś: LKS Mrzygłód podejmie Czarnych ze Starczy (drużyna ta ledwo uratowała się przed spadkiem), w sobotę Sparta podejmie Unię Rędziny, a KS Kotowice - Sokoła Olsztyn.

W klasie B w tym sezonie z naszego rejonu grają Mała Panew Cynków, ULKS Będusz, GKS Niegowa, rezerwy Polonii Poraj, Warta Myszków, rezerwy MKSu Myszków, KS Złoty Potok i Unia Masłońskie. Myszkowski KS za dobrych czasów wystawiał rezerwy do rozgrywek w niższych ligach - rezerwy planowano zgłosić już w zeszłym sezonie ale wtedy do tego nie doszło. W tym sezonie znów Myszków będzie miał mocną reprezentację: w okręgówce MKS (szkoda, że tylko w okręgówce, ale może teraz będzie lepiej), w klasie A - LKS Mrzygłód, w klasie B - rezerwy MKSu, ULKS i Warta. U sąsiadów wraca do gry KS Złoty Potok - drużyna młoda, która w poprzednim sezonie wycofała się z rozgrywek (tuż przed początkiem sezonu). Po długiej pięcioletniej przerwie wraca do gry Unia Masłońskie! Gryf Pińczyce czy Orzeł Przybynów powoli odchodzą w zapomnienie, ale na szczęście klub z gminy Poraj, miejmy nadzieję, o sobie przypomni i to na dłużej...

09:38, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 sierpnia 2014

Lato witano w Myszkowie na terenie Podlasu, na Dniach Żarek pokazał się Boys - kolejna gwiazda disco polo to chyba nie szczyt marzeń dla żarczan. Dużo ciekawsze były Dni Gminy Poraj, które odbyły się w ośrodku sportów wodnych w Jastrzębiu - śpiewały takie znakomitości jak Krzysztof Krawczyk, Stachurski czy Poparzeni Kawą Trzy. Dni Myszkowa znów wypadły na początku lipca - nie były złe, bo gwiazdą były wracające do czołówki Piersi i Afromental. Wybór miejsca na Plac Dworcowy był nieco kontrowersyjny, choć część mieszkańców była zadowolona. Porównując możliwości Myszkowa i Poraja zwycięstwo przyznać trzeba wójtowi Stacherze - poziom wyrównany (nawet ze wskazaniem na Poraj), a możliwości tej gminy są trochę mniejsze niż stolicy powiatu. Dni Koziegłów tradycyjnie wypadły w kalendarzu jako ostatnie w naszym powiecie, bo dopiero 19-20. lipca. Atrakcją był zlot akordeonistów i parada starych pojazdów.

A skoro mowa o możliwościach finansowych - niedawno Rzeczpospolita przeprowadziła kolejny ranking samorządów pod względem dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najlepiej w naszych stronach wypadł Siewierz z dochodami blisko 1890 zł co dało tej gminie 139. miejsce w Polsce i 15. w województwie; w powiecie najwyżej uplasowała się gm. Poraj (1388 zł/mieszkańca) - 425. miejsce tuż za Herbami a przed Częstochową, Myszków z 1165 zł na osobę na pozycji 764. (podobnie jak np Tomaszów Mazowiecki, nieco słabiej od sąsiedniej Poręby, trochę lepiej od Łaz), Koziegłowy na 1219. (973 zł) podobnie jak sąsiednia Starcza, Żarki na 1444. (900 zł/osobę), na końcu gm. Niegowa z dochodami 624 zł na osobę co dało jej dopiero 2238. miejsce na 2479 gmin w kraju (3. od końca w województwie). Na podobnym poziomie co Żarki wypadła gmina Lelów (miejsce 1448.), a co ciekawe Janów (2112.) niewiele lepiej od Niegowy! To pokazuje skalę ważności dotacji unijnych z których umiejętnie korzystają Żarki (w tej kategorii zdobyły wysokie 36. miejsce na 908 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce) i odpowiedniego zarządzania/promocji w przypadku tych następnych. Z kolei dużo lepiej od naszych gmin wypadł nie tylko Siewierz, czy Zawiercie ale i "niepozorna" Kamienica Polska z 1496 zł dochodu na mieszkańca.

W polityce myszkowskiej zawirowania - z jednej strony burmistrz notuje sukces w postaci podstrefy katowickiej SSE, z drugiej dają się we znaki problemy z dostawą ciepłej wody do części Mijaczowa. Patrząc w przeszłość (wyroki dla Okraski i Romaniuka), a dziś na sąsiada (aresztowanie prezydenta Zawiercia) Żak prezentuje się nie najgorzej, ale nie udało mu się ożywić Pohulanki, specjalna strefa na razie specjalnie nie poprawia sytuacji, a sprawę papierni już wykorzystuje opozycja. 29. lipca zmarł Janusz Jakubiec - współwłaściciel przychodni i prywatnego szpitala, wieloletni samorządowiec, ostatnio radny powiatowy. Starostwo powiatowe wdraża wymianę oprogramowania geodezyjnego i informuje, że do końca tego tygodnia utrudnione będzie uzyskanie dokumentów kartograficznych.

Połowa wakacji za nami, ale dopiero w sierpniu oferta spędzania czasu naprawdę się rozkręca. Wyjątkiem jest MOSiR, który akurat w pierwszej połowie sierpnia (w taki upał!) zamknął basen do remontu. W dniach 2-3 sierpnia miała miejsce Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnisku, w następny weekend w Myszkowie koncert plenerowy "W wiedeńskim nastroju" (czyli sławne arie). Już w sobotę ruszą rozgrywki w IV lidze i klasie okręgowej, a 16. sierpnia w klasie A i w klasie B. Zaszło sporo zmian - sezon zapowiada się ciekawie!

12:39, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 czerwca 2014

Poza festynami w miniony weekend w powiecie było wiele innych atrakcji: zlot trabantów na terenie Podlasu, w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie Grupa Teatralna Akcja przedstawiła "Karuzelę", a w Koziegłowach GOK zorganizował "Słowiańską Noc Zakochanych" (coś jak wianki). Sezon wakacyjny rozpoczynał się dopiero w ostatni weekend czerwca ale, jak widać, wrócono do tradycji kiedy to witano lato około 20. czerwca. Basen w Żarkach napełniano wodą wcześniej (już tydzień temu) i otwarto go w minioną sobotę. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i wycieczki na Jurę zintensyfikują się - zbaczając ze szlaków należy strzec się barszczu Sosnowskiego, który gdzieniegdzie zaczyna kwitnąć.

Dziś Dzień Ojca. W tym tygodniu 26.06. będzie dniem najbardziej gorącym w lokalnej polityce - na sesji rady powiatu najciekawszym punktem będzie głosowanie nad absolutorium dla zarządu. Tego samego dnia zbiorą się również rajcy gm. Niegowa by udzielić absolutorium dla wójta K. Motyla oraz ustalić liczbę punktów sprzedaży alkoholu. Tego samego dnia głosować będą radni gm. Poraj oraz gm. Koziegłowy. Dziś miała miejsce sesja w Żarkach, a w Myszkowie - w zeszłym tygodniu; obaj burmistrzowie uzyskali absolutorium.

W najbliższy weekend będzie się działo - Dni Gminy Poraj i Dni Żarek!

19:46, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 czerwca 2014

W kolejnej już 38. edycji turnieju bokserskiego "Czarne Diamenty" wzięło udział 64 zawodników z 16 klubów (w tym 5 zagranicznych). Prezes MTBSu został odwołany, ale papiernia na szczęście na razie wznowiła dostawę ciepłej wody.

Jednak weekend przebiegł pod znakiem zamknięcia rozgrywek piłkarskich. Zieloni powinni być spokojni o byt w IV lidze, choć nie wygrali meczu z Grunwaldem. Jeden z meczów poszedł po myśli żarczan - MLKS Woźniki tylko zremisował z ostatnim w tabeli Zagłębiakiem, wobec czego sezon 2013/14 kończy się dla Zielonych 12. miejscem (a więc ledwo nad strefą spadkową) i 41 punktami. Na minus zapisał się fakt, że jeden z zawodników Zielonych jest jednym z niechlubnych rekordzistów w zdobytych żółtych kartkach (9) w tej lidze. Polonia Poraj po wygranym meczu (i to 4:0 ale to już szczegół) świętowała awans, a czołowy napastnik P. Prusko potwierdził że zasłużył na tytuł najlepszego strzelca okręgówki. MKS Myszków po skromnej wygranej nad Jednością Boronów kończy sezon na miejscu 5. (z jednopunktową stratą do KS Panki). Na zakończenie rozgrywek A-klasy jednak Mała Panew Cynków pokonała 3:2 Polonię-Unię, ale to już musztarda po obiedzie. W innej grze "o pietruszkę" LZS Mrzygłód wygrał 4:3 z Unią Rędziny. Mrzygłód zakończył sezon na miejscu 8. a Cynków na 13. To jedyna drużyna która zostanie zdegradowana, ale aż trzy (oprócz Polonii Poraj jeszcze Sparta Siedlec Duży i KS Kotowice z klasy B) awansowały więc sezon kończymy na plus!

Jutro burmistrz Myszkowa spotka się z mieszkańcami Ciszówki (w szkole podstawowej nr 4), rozpocznie się Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Niegowa 2014. W sobotę 21. czerwca festyn w Przybynowie, w niedzielę powitanie lata w Niegowie - imprezę poprowadzi Tomasz Bednarek, zaprezentują się laureaci festiwalu, na koniec zagra zespół Voyager.

Tagi: sport
18:22, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 czerwca 2014

Przedwczoraj na terenie Podlasu zorganizowano noc sobótki (nie za wcześnie?), a wczoraj w tamtej okolicy cyrk dał przedstawienie. Burmistrz urządza sobie tournee po dzielnicach (dziś będzie w Mrzygłodzie, jutro na Mijaczowie)... niestety mimo sukcesów jak zakup terenów dworca PKS i utworzenie podstrefy katowickiej SSE, humor jemu i części mieszkańców popsuła papiernia zakręcając ciepłą wodę. Dziś (wreszcie) ukazał się na stronie urzędu miasta komunikat w tej sprawie - władze zwracają się do papierni o udostępnienie sieci przesyłowych. Burmistrz Koziegłów odebrał certyfikat gminy przyjaznej seniorom. Żarki chwalą się kolejnym sukcesem: pozyskali środki UE na urządzenie terenu w sąsiedztwie leśniowskiego sanktuarium. W sobotę 14. czerwca oprócz trzymania kciuków za utrzymanie się Zielonych w IV lidze żarczanie będą mogli bawić się na pikniku rodzinnym w lasku fabrycznym (mecz ojcowie-synowie, pokaz mody mama-córka, występ Break Dance, klauni, pokaz sztuk walki, pokaz strażacki). Tego samego dnia festyn w Czatachowie z kapelami i wystawą rękodzieła, konkursami, degustacją potraw lokalnych. Problem w tym, że teraz męczą nas upały, a jutro burza; w weekend może nastąpić pogorszenie pogody.

14:58, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 70