RSS
sobota, 03 października 2015

W środę miała być kolejna runda Pucharu Polski, ale z zaplanowanych pojedynków w naszym podokręgu odbyły się tylko dwa. Spotkanie MKS Myszków - Polonia Poraj zostało przełożone na 11. listopada. Na którąś z naszych drużyn w półfinale czekał będzie Raków II.

Gwarek Tarnowskie Góry wysoko pokonał MKS Myszków :( Zieloni Żarki grały u siebie, ale uległy RKSowi Grodziec 1:3. Polonia Poraj u siebie z Górnikiem Wesoła - spotkanie zakończyło się remisem i to jedyna pociecha (choć chyba za mała). W A-klasie LZS Mrzygłód podjął Spartę Szczekociny, ale na szczęście zbyt gościnny nie był, bo nie pozwolił przyjezdnym zdobyć gola (za to strzelił im 3). Dzięki temu LZS ma już 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Orkanem. Sparta Siedlec Duży grała na wyjeździe, ale to nie usprawiedliwia przegranej ze słabym beniaminkiem z Zawady. Jura Niegowa walczy o punkty na swoim boisku, ale dopiero jutro - o 16:00 początek pojedynku z Kmicicem Kruszyna. W klasie B ULKS Będusz podejmował dziś Lelovię Lelów - goście strzelili 2 gole, ULKS tylko jeden. Jutro znów derby - Mała Panew Cynków gra z Wartą Myszków; Unia Masłońskie podejmie Alkas z Aleksandrii.

Dziś do Mrzygłodu zjechały kółka różańcowe z całej diecezji, jutro odpust różańcowy. Roczek obchodzi bar Ottavo (naprzeciw LO w Myszkowie) - klienci będą mogli wziąć udział w loterii (główną nagrodą jest Sony Xperia). W kinie "Bajka" w Poraju dzieci będą mogły obejrzeć "Kopciuszka", następnie wyświetlony zostanie film biograficzny o Dianie.

Wrzesień kręcił się wokół problemów MTBSu i zmiany prezesa (w kontrowersyjnych okolicznościach), a zakończył się rezygnacją J. Kreta ze stanowiska dyrektora szpitala. Tymczasowo jego obowiązki będzie pełnić Khalid Hagar, a 8. października zbiorą się powiatowi radni by powołać komisję konkursową. Zaczął się miesiąc kampanii wyborczej, co już dobrze widać na ulicach Myszkowa...

22:25, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 września 2015

MKS Myszków 3:0 pokonał LKS Przemszę Siewierz. Zieloni jednak wykorzystali swoją szansę i to nawet lepiej niż się można było spodziewać! Na wyjeździe 6:1 pokonali Przyszłość Ciochowice - to druga wygrana Zielonych w tym sezonie, ale pierwsza na wyjeździe i pierwsza tak wysoka. Niestety zgodnie z przewidywaniami Polonia nie dała rady Ruchowi Radzionków.

Na siedem kolejek w A-klasie siedem wygranych meczów, 33 strzelone gole, a tylko 3 stracone - mowa oczywiście o naszym LZSie Mrzygłód, który w niedzielę na wyjeździe 4:0 pokonał Kmicica. Podobnie jak Zielonym Żarki również Jurze Niegowa udało się odnieść drugie zwycięstwo od początku rundy (4:1 z Wartą Zawada), tyle że GKS Jura jest beniaminkiem w swojej lidze. Natomiast zawiodła Sparta Siedlec Duży przegrywając z sąsiadem zza miedzy (nieco niżej notowanymi Czarnymi) 4:6.

W B-klasie podobnie jak w wyższych ligach: jedna niespodzianka, jeden mecz zgodnie z oczekiwaniami, jedna wtopa. Tym niemiłym zaskoczeniem był bezbramkowy remis Groma Poczesna z Małą Panwią Cynków (od lidera oczekiwaliśmy zwycięstwa), pozytywną niespodzianką sprawiła Unia Masłońskie, która rozgromiła rezerwy Piasta; w derbach Myszkowa lepsza była Warta.

Nadal komplet zwycięstw u piłkarek Polonii Poraj. W Zawierciu mecz zakończył się wynikiem 1:4 - Polonistki ciągle są wiceliderem, z GKS Katowice przegrywają stosunkiem bramek.

Jutro 30. września sesje rad gminnych. W Poraju na sesji nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy ogród; pod głosowanie poddane zostaną zmiany w budżecie, miejscowy plan zagospodarowania dla Kuźnicy Starej oraz skargi na działalność ośrodka pomocy społecznej. W Żarkach rajcy zajmą się zmianami w budżecie, ale przede wszystkim statutami sołectw. Sesja rady miejskiej w Myszkowie dzień później (1. października o 11:00): przedstawiona będzie informacja o wykonaniu budżetu w pierwszym półroczu i analiza oświadczeń majątkowych; radni wybiorą ławników na kadencję 2016-19, dokonają zmian w budżecie i prognozie finansowej.

10:04, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 września 2015

Oprócz atrakcji na miejscu jest jeszcze ciekawa propozycja na weekend u sąsiadów: w Porębie przez dwa dni będzie Festiwal Prażonek (czyli pieczonek). Dziś o 17:00 koncert i wystawa naczyń pod wieżą gichtową. Jutro o 16:00 początek festiwalu: konkurs na najlepsze prażonki, występy miejscowych artystów, o 17:30 degustacja z wielkich kotłów, na koniec dyskoteka.

Sporo atrakcji będzie na boiskach, zwłaszcza w IV lidze gdzie dwa beniaminki grają przeciw sobie: MKS Myszków podejmie LKS Przemszę Siewierz. Gorący pojedynek zapowiada się w Radzionkowie dokąd jedzie Polonia Poraj, a Zieloni Żarki również na wyjeździe zagrają z ostatnią w tabeli Przyszłością Ciochowice - tej szansy żarczanie nie mogą stracić!

W sobotę Sparta Siedlec Duży walczyć będzie w Starczy z Czarnymi, w niedzielę spotkania Jury Niegowa z Wartą Zawada i Kmicica Kruszyna z LZSem Mrzygłód. Dla Niegowy to pojedynek jak równy z równym, natomiast Mrzygłód i Siedlec są faworytami.

W B-klasie w sobotę derby: ULKS Będusz gości Wartę Myszków. W niedzielę Unia pojedzie do Przyrowa, a Mała Panew do Poczesnej. Najciekawiej zapowiada się starcie Piasta II Przyrów z Unią Masłońskie (drużyny sąsiadują w tabeli), w pozostałych przypadkach stawiam na Wartę i Małą Panew.

W III lidze kobiet Polonia Poraj idzie jak burza! Polonistki są jedyną drużyną, która dotąd nie straciła ani jednego gola (stosunek bramek 17:0). Sympatyków kobiecej piłki czeka ciekawy pojedynek Warty Zawiercie z Polonią Poraj - początek meczu w Zawierciu w niedzielę o 15:00.

16:24, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2015

Dzisiaj 24. września o 15:00 rozpocznie się sesja rady w Koziegłowach: radni zapoznają się z informacją o wykonaniu budżetu, podejmą zmiany w budżecie i prognozie finansowej, ponadto wysłuchają raportu o zdrowiu mieszkańców gminy.

W piątek 25. września o 10:30 początek sesji rady powiatu. Najważniejsze punkty to informacja dyrektora PUP o sytuacji na rynku pracy, komunikat o wykonaniu budżetu w pierwszym półroczu, podjęcie uchwały o zwiększeniu budżetu.

Sesje rad myszkowskiej, porajskiej i żareckiej w przyszłym tygodniu. Do 29. września w żareckim urzędzie wyłożony jest projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (dotyczący fragmentu Żarek i Jaworznika) - dyskusja nad zmianami odbędzie się w poniedziałek o 11:00.

Niedługo weekend! Miejski Dom Kultury w Myszkowie zaprasza na maraton horrorów. Cztery godziny to rzeczywiście trochę długo, ale w sumie dwa filmy ("Wilkołacze Sny" i "Sinister") - maraton to chyba za dużo powiedziane. Z drugiej strony zawsze to coś i plusik dla MDK, tym bardziej że cena biletu to tylko 20 zł. W niedzielę na Placu Dworcowym Dzień Dawcy Szpiku Kostnego: popołudniu występy zespołów - gwiazdą wieczoru będzie nasz ShaleYesH. W ramach promocji trasy zdrowia PZU na Pohulance od tej niedzieli rusza cykl zawodów w bieganiu i nordic walkingu. Liczy się udział - wśród wszystkich uczestników losowane będą nagrody. Na tych co wezmą udział przynajmniej w trzech zawodach (następne zaplanowane na 18X, 8XI, 13XII) szansa na laptop! Szczegóły na stronie MOSiRu: mosirmyszkow.pl

Noc kończąca weekend (w poniedziałek nad ranem) to gratka dla miłośników astronomii - jeśli pogoda dopisze będziemy mogli obserwować zaćmienie księżyca.

01:17, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 września 2015

W klasie B naszym drużynom nie poszło najlepiej: tylko Warta zarobiła trzy punkty, wygrywając z Gromem Poczesna. Przeciwnik w zeszłym sezonie był groźny, ale teraz mu nie idzie, co jeszcze bardziej uwidacznia niedzielny wynik 3:0 dla Warty. Mała Panew Cynków co prawda nadal jest liderem, a po liderach zawsze są większe oczekiwania. Remis z Alkasem (który niedawno był w A-klasie) nie taki zły, ale liczyliśmy na więcej. Unia Masłońskie jak i ULKS Będusz nie sprostali rywalom. 1 miejsce zajmuje Cynków, 4. Warta Myszków, 7. ULkS Będusz, a 9. Unia Masłońskie.

Dziś dzień bez samochodu. Koleje Śląskie zapraszają do skorzystania ze swojej oferty kierowców samochodów jak i motocykli - za okazaniem dowodu rejestracyjnego podróż bezpłatna!

O 16:00 w OSP Mrzygłódka spotkanie dla mieszkańców tej dzielnicy w związku z rozbudową sieci gazowej.

11:19, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 września 2015

Według wstępnych wyników myszkowskiej Ósemki zwyciężył Dawid Klaybor z Chojniczanki Chojnice, drugi był Piotr Magiera z Myszkowa, trzecie miejsce zajął Rafał Formicki z Victorii Zawiercie (znany z biegów w Leśniowie); wśród pań najszybsza była Aneta Suwaj. Konkurs PZU na"aktywne przejście" dla pieszych nadal trwa. W mijającym tygodniu Koziegłowy uplasowały się dopiero w okolicach 50. pozycji, ale przed nami ostatni tydzień głosowania - jakby się tak większość z nas zmobilizowała...

Biblioteka Pedagogiczna coraz bardziej aktywna, a na dodatek idzie z postępem! Wprowadziła do swojej oferty możliwość korzystania z publikacji elektronicznych (e-book) poprzez platformę IBUK LIBRA. Instytucja ta nie ustaje w organizacji różnego rodzaju konkursów. Wielu pedagogów życzy sobie aby konkurs wiedzy o Myszkowie wszedł na stałe do kalendarza; póki co nieoficjalnie planowany jest konkurs o zabytkach (na szerszą skalę), a już dziś młodzież może zgłaszać swoje prace do konkursu literackiego "Myszków przyszłości":

plakat

00:38, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 września 2015

MKS Myszków zrehabilitował się za ostatni nienajlepszy występ - dziś na wyjeździe wygrał z Górnikiem Wesoła 4:3, Polonia Poraj pokonała 4:2 RKS Grodziec, a Zieloni Żarki tylko zremisowały z Unią Ząbkowice. Żarczanie uzbierali dopiero 5 punktów zdobywając zaledwie 7 goli w siedmiu kolejkach. Polonia Poraj jest wiceliderem IV ligi, a MKS Myszków czwarty!

Do przewidzenia była wygrana LZS Mrzygłód, ale okazała się ona dość skromna - tylko jeden gol przeważył na korzyść gospodarzy, a Jura Niegowa może się cieszyć strzelonym golem - trzeci, jaki wpadł do bramki niezwyciężonego LZSu od początku rundy jesiennej. Sparta Siedlec Duży/Gniazdów niesiona dopingiem publiczności zgromadzonej na konnej imprezie dała radę wyżej notowanemu Sokołowi Olsztyn.

Przypominam o wyścigu Myszkowska Ósemka. Start na terenie Podlasu (będzie tam również strefa nordic walking), skąd biegacze (w liczbie ok 150) o 13:30 ruszą ulicami JP II, Kochanowskiego, Polną, Kwiatkowskiego, Spółdzielczą, Słowackiego, przez Plac Dworcowy, 1 Maja, Sikorskiego, Skłodowskiej, Kościelną, Wyszyńskiego, 11 Listopada z powrotem na Plac Dworcowy i dalej, jak początkowo, by ok 15:00 powrócić na Jana Pawła II. W związku z tym należy liczyć się z utrudnieniami w centralnej części Myszkowa, a powyższe ulice na czas biegu (13:30-15:30) będą zamykane. O 15:15 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży. O 16:30 początek pojedynków w B-klasie.

00:07, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2015

Tydzień temu z dobrej strony pokazała się tylko Polonia Poraj wygrywając 5:1 na wyjeździe z Przyszłością Ciochowice. MKS grał u siebie z Concordią Knurów - pojedynek zakończył się remisem 1:1 co raczej nie zadowala myszkowskich kibiców, wszak przeciwnik do mocnych nie należy. Zieloni Żarki nadal nie potrafią się podnieść ze strefy spadkowej - przegrali z Górnikiem Piaski. Dotąd dorobili się tylko 4 punktów, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Szansa dla Zielonych jutro - grają u siebie z Unią Ząbkowice, która ma tylko jeden punkt więcej, a plasuje się dwa miejsca wyżej. Polonia Poraj podejmie RKS Grodziec, a MKS Myszków pojedzie do Mysłowic. MKS i Górnik sąsiadują ze sobą w tabeli więc należy spodziewać się zaciętego pojedynku, natomiast RKS Grodziec obecnie plasuje się dużo niżej niż trzecia drużyna tej ligi, ale przeciwnik Poraja nie raz sprawiał niespodzianki.

W klasie A niepokonany jest nasz LZS Mrzygłód, który rozgromił 10:0 Wartę Zawada, na uwagę zasługuje też pierwsze zwycięstwo GKSu Jura Niegowa, który ograł 1:0 Orły. Sparta Siedlec Duży/Gniazdów uległa wiceliderowi Orkanowi Rzerzęczyce. Jutro będziemy mieli powiatowe derby: Jura przyjeżdża do Mrzygłodu; Sparta w Gniazdowie (w trakcie odbywającego się tam festiwalu) podejmie Sokoła Olsztyn.

W derbach klasy B ULKS Będusz wygrał z Unią Masłońskie, w gościach Warta pokonała KS Złoty Potok, a Mała Panew - rezerwy Piasta Przyrów. Cynków jest liderem, Warta czwarta, Będusz piąty. W niedzielę tylko ULKS gra na wyjeździe (w Złotym Potoku), pozostałe nasze drużyny będą gospodarzami: Warta podejmie Groma, Mała Panew - Alkas, a Unia Masłońskie - Lelovię.

W niedzielę trzeci mecz w tym sezonie rozegra kobieca sekcja Polonii Poraj. Przeciwnikiem będą piłkarki Górnika Bobrowniki Śląskie, które mają na koncie remis i porażkę, natomiast nasze Polonistki odniosły już dwa zwycięstwa i są faworytkami. Ćwierćfinał Pucharu Polski podokręgu częstochowskiego zaplanowano na 30. września.

10:17, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2015

Choć w pierwszym głosowaniu nie zostaliśmy wybrani (mimo trzeciej pozycji), a w drugim zajęliśmy szóste miejsce, to jednak komisja PZU doceniła naszą determinację i zdecydowała, że aktywne przejście dla pieszych powstanie na Ciszówce! Teraz na nasze głosy czekają Koziegłowy. Zapowiadana przez burmistrza zmiana na stanowisku prezesa MTBS stała się faktem - od 15. września stanowisko to pełni Lidia Piestrzyńska.

Dwa wypadki w Żarkach i to jednego dnia: w niedzielę motocyklista na skutek nieprawidłowego manewru zderzył się z nissanem - efekt to złamania i zabrane prawo jazdy; kilka godzin później kierujący daewoo potracił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię. Do podobnego zdarzenia doszło we wtorek na ul. Wyszyńskiego w Myszkowie. Ponadto policjanci zatrzymali 24-letniego koziegłowianina za posiadanie "maryhy" oraz 66-letnią myszkowiankę, która miała 70 kg lewego tytoniu (na handel). Interweniowali też w jednym z myszkowskich warzywniaków, gdzie pijana 37-latka zaatakowała gazem męża i córkę.

W piątek do kin (jeszcze nie do myszkowskiego, ale np do częstochowskich) wchodzi "Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima", który był kręcony m.in. w Olsztynie (k. Częstochowy) i Siewierzu. Tymczasem powstaje nowy film Andrzeja Wajdy z Bogusławem Lindą, który wcieli się we Władysława Strzemińskiego - wybitnego malarza, który przegrał walkę z socrealizmem umierając z głodu. Nakręcono już pierwsze zdjęcia - u nas - pod mirowskim zamkiem. Produkcja wejdzie do kin w pierwszej połowie 2016 roku. Póki co nasz MDK proponuje bajkę "Mały Książę".

Wydarzeniem weekendu będzie festiwal miłośników koni i muzyki w Gniazdowie. Impreza zapowiadana była już pod koniec sierpnia, ale chyba większość z nas nie spodziewała się takiego rozmachu: w piątek przegląd zespołów muzycznych (gwiazdą będzie ShaleyesH), w sobotę zawody i pokazy hippiczne, parada samochodowo-motocyklowa, biegi, koncert zespołu "Chłop Polski", Agnieszki Wajs, Alicji Boncol, Tomasza Szweda i przede wszystkim Kasi Kowalskiej, a w niedzielę uwagę powinny przykuwać nie tylko konie ale i rasowe psiaki oraz dwa zespoły muzyczne: Blue Cocks i The Missing Part. W sobotę również dożynki parafialne w Przybynowie, a w niedzielę bieg "Myszkowska Ósemka".

19:25, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 września 2015

We wczorajszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego LZS Mrzygłód przegrał z Olimpią Huta Stara, a MKS Myszków wysoko pokonał Olimpię Truskolasy - tym samym do dalszej rundy walkowerem przeszła Polonia Poraj i zasłużenie MKS Myszków. W następnej rundzie nasze kluby zagrają przeciwko sobie.

Dziś otwarto nowy sklepu mięsny - jest to punkt Chrzanowskiej Manufaktury Wędlin koło Mili (w miejscu pierwszego sklepu Avansu). Niedawno LOTTO wprowadziło loterię "wygraj pensję" - wczorajsza wygrana padła w kolekturze w Myszkowie-Mijaczowie!

W sobotę kupiecki sąsiek na targowisku żareckim: oprócz wystaw rzemieślników będzie można posłuchać kapeli Ani-Ani. W niedzielę odbędą się powiatowe zawody pożarnicze w Choroniu. W sobotę w związku z obchodami 100-lecia Żarek Letniska zostanie wkopana kapsuła czasu po czym nastąpi część artystyczna: występ dzieci i młodzieży, zespołu wokalno-instrumentalnego i zabawa taneczna. Komedia "Żyć nie umierać" w myszkowskim kinie od piątku do niedzieli - początek seansu o 18:00.

Dożynki były już na szczeblu powiatowym w Koziegłowach i parafialnym m.in. w Kotowicach. W tą niedzielę odbędą się dożynki gminne w Niegowie.

Na boiskach w sobotę MKS Myszków podejmie Concordię Knurów, natomiast na wyjeździe zagrają Zieloni (w Czeladzi) i Polonia (w Ciochowicach). Wszystkie nasze IV-ligowe drużyny są faworytami, no może z wyjątkiem Żarek, które grają z drużyną o podobnej liczbie punktów (a raczej z podobnymi problemami - oba zespoły w poprzednim sezonie dużo wyżej plasowały się w tabeli). W A-klasie LZS Mrzygłód podejmie Wartę Zawada (która dostała się do tej klasy przez rezygnację Kotowic), a Sparta Siedlec Duży/Gniazdów również gra u siebie, ale przeciwnik (Orkan Rzerzęczyce) jest dużo groźniejszy niż w przypadku LZSu. W niedzielę GKS Jura Niegowa podejmie rywala z poprzedniego sezonu (również beniaminka A-klasy) - Orły Kusięta. W klasie B w sobotę derby - ULKS Będusz zagra z Unią Masłońskie; w niedzielę pozostałe spotkania: Warta Myszków wyjeżdża do Złotego Potoku, a Mała Panew Cynków do Przyrowa.

17:08, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 82