RSS
niedziela, 31 sierpnia 2014

W przeciągu ostatniego tygodnia rozegrano po trzy spotkania w IV lidze: sukcesy odnosi beniaminek Polonia Poraj, która tydzień temu pokonała Concordię Knurów 3:1, choć 27.08. przegrała z Górnikiem Piaski - ale tylko 0:1. Mając na uwadze fakt, że Górnik był jednym z czołowych zespołów w poprzednim sezonie tą porażkę osłodziła nam wcześniejsza wygrana z mocną Concordią. Dziś Polonia będzie grać na wyjeździe z groźnym Ruchem Radzionków (spadkowicz z III ligi). Nienajgorzej spisują się i Zieloni Żarki - tydzień temu tradycyjnie pokonali Slavię (bowiem od kilku sezonów żarczanie mają na nich sposób), a w środę, podobnie jak w zeszłym sezonie, Przyszłość Ciochowice okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem; za to wczoraj Zieloni wygrali 3:2 z LKS Kamienica Polska. Na 16 drużyn występujących w I grupie IV ligi na razie Zieloni Żarki plasują się na miejscu 7. a Polonia na 10.

Najwięcej powodów do zadowolenia daje nam MKS Myszków! Tydzień temu pokonał 2:0 Unię Kalety (jeszcze wtedy lidera okręgówki), w środę było 1:0 z Liswartą Lisów, a wczoraj nasz KS ograł Sieraków Śląski 3:0. Od tygodnia Myszków jest liderem okręgówki z 4-punktową przewagą nad Unią i Orłem.

Poprzednia sobota nie była udana dla naszych piłkarzy z A-klasy: tylko Sparta wygrała ze słabym Orkanem, a KS Kotowice i LZS Mrzygłód zaliczyli porażki. Wczoraj sytuacja całkiem się odwróciła, bowiem wszystkie kluby zarobiły po 3 punkty - LZS wygrał 2:1 ze Spartą Szczekociny, Kotowice pokonały aż 5:0 Okrana Rzerzęczyce, ale prawdziwy pogrom sprawiła Kmicicowi Kruszyna drużyna z Siedlca wygrywając z nimi 8:1! LZS i Sparta dotąd dorobiły się po 6 punktów, a KS Kotowice - 3 punkty.

W klasie B małe niespodzianki sprawiły Unia Masłońskie (pokonała 3:2 ULKS Będusz) i Polonia II, która po pięknym początku sezonu (rozgromieniu Iskry) tylko zremisowała z Wartą. GKS Niegowa przegrał z rezerwami Sokoła, za to Mała Panew z Cynkowa wygrała z Orłami. Rezerwy Polonii i Warta z Myszkowa-Nowej Wsi mają po 4 punkty i pozycję wiceliderów. Dziś o 17:00 zmierzą się Unia Masłońskie z Małą Panwią, ULKS Będusz z KS Złoty Potok, Polonia II Poraj z Gromem, GKS Niegowa z Iskrą, MKS II Myszków z Sokołem II, a Warta Myszków z Dąbrowianką.

Humory jeszcze bardziej poprawił nam wczorajszy dzień, który zapisze się w nowoczesnej historii Polski nie tylko za sprawą awansu Tuska, ale i sportowego sukcesu naszej siatkarskiej reprezentacji. Dodatkowo poprawa pogody sprawia, że już chyba nam nie przeszkadza to, że wakacje się kończą. A jak koniec sierpnia to i dożynki - dziś świętowane są na szczeblu powiatowym w Niegowie.

12:02, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 sierpnia 2014

Weekend zapowiada się ciekawie, bowiem czeka nas wiele atrakcji: sobotę 23. sierpnia IV Chorońskie Prażuchy i Święto Miodu - jubileusz świętować będzie orkiestra dęta z Choronia, a gwiazdą będzie Bohdan Łazuka. W niedzielę 24. sierpnia bieg jurajskimi ścieżkami na dystansie 10 km - start spod sanktuarium w Leśniowie o 10:00 zamknięcie mety o 11:40. Droga na odc. Leśniów-Przewodziszowice będzie zamknięta dla samochodów 8:00-13:00. Impreza sportowa tego dnia również w Poraju - XII Memoriał im. S. Grzybowskiego. A w Myszkowie "muzyka z dedykacją" na bis - ponownie pod MDKiem koncert plenerowy. U sąsiadów najciekawszymi atrakcjami są święto ciulimiu-czulentu w Lelowie i święto gminy Ogrodzieniec.

Polonia Poraj bezbramkowo zremisowała z sąsiadem - LKSem Kamienica Polska, ale Zieloni Żarki niestety ulegli RKSowi Grodziec 0:1. W okręgówce MKS Myszków zremisował z Liswartą Krzepice 1:1. A-klasowy LZS Mrzygłód wygrał z Czarnymi Starcza 4:1, KS Kotowice przegrał 0:1 z Sokołem, a Sparta nie sprostała Unii Rędziny ulegając jej 2:3. Orły Kusięta pokonały ULKS Będusz 4:1, Unia Masłońskie nie dała rady Gromowi Poczesna (1:4), Warta Myszków wygrała 5:2 z KS Złoty Potok, rezerwy Polonii Poraj rozgromiły 8:0 Iskrę. Mecz GKSu Niegowa z rezerwami MKS Myszków został przełożony. Poza LZSem Mrzygłód, Wartą Myszków i sukcesem rezerw Polonii Poraj nie mamy powodów do zadowolenia, a niestety ten weekend nie daje większych nadziei - większość przeciwników naszych drużyn nie należy do słabeuszy.

Polonia podejmie Concordię Knurów, a Zieloni Żarki Slavię Ruda Śląska. MKS Myszków ugości Unię Kalety. Mrzygłód pojedzie do Huty Starej, KS Kotowice do Rędzin, a Sparta do Rzerzęczyc. W niedzielę w trakcie memoriału w Poraju pierwszy mecz w tym sezonie rozegra kobieca drużyna Polonii Poraj.

21:12, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 sierpnia 2014

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki IV ligi i klasy okręgowej: wszystkie nasze zespoły grały u siebie i wypadły nie najgorzej. Zieloni Żarki w ostatniej chwili zremisowały z Sarmacją Będzin 3:3; podobnie sytuacja wyglądała na boisku Polonii Poraj, gdzie gospodarze w pierwszej połowie przegrywali, a dopiero w drugiej nadrabiali straty ostatecznie wyrównując na 2:2 z Przyszłością Ciochowice. W lidze okręgowej MKS Myszków podjął Orła Kiedrzyn, którego w poprzednim sezonie nie mógł dogonić, a tym razem z nim wygrał 2:0!

Czy sprawa dostaw ciepła do części Mijaczowa jest pewna? Wprawdzie przed dwoma dniami przedstawiciele papierni oświadczyli, że zakład będzie funkcjonował (przechodząc restrukturyzację) i dostarczał ciepło... ale z tymi deklaracjami to już różnie bywało. Prowadzono rozmowy z firmą Calor - jeśliby się zdecydowano na współpracę ceny ciepła musiałby pójść w górę. Znów połowa sierpnia niekorzystnie zapisuje się w dziejach ziemi myszkowskiej za sprawą pogodowych zawirowań. 15. sierpnia 2008 gradobicie zniszczyło dachy i uprawy w gminie Niegowa, w lipcu i sierpniu zeszłego roku małe powodzie uszkodziły niektóre drogi we wschodniej części gminy, a 11. sierpnia tego roku uszkodzone zostały dachy, drogi i powalone drzewa w okolicy Mzurowa i Dąbrowna.

Rozpoczął się długi sierpniowy weekend. Dziś 15. sierpnia odpust w Częstochowie i naszym Mrzygłodzie, gdzie już w niedzielę przeżywana będzie XVIII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej.

W sobotę Zieloni jadą do Będzina na pojedynek z Grodźcem (który w poprzednim sezonie również słabo grał ledwo ratując się przed spadkiem), MKS pojedzie do Krzepic, w niedzielę Polonia Poraj zagra za miedzą - w Kamienicy Polskiej. Rozpoczynają się rozgrywki w klasach A i B. W klasie A pierwszy mecz już dziś: LKS Mrzygłód podejmie Czarnych ze Starczy (drużyna ta ledwo uratowała się przed spadkiem), w sobotę Sparta podejmie Unię Rędziny, a KS Kotowice - Sokoła Olsztyn.

W klasie B w tym sezonie z naszego rejonu grają Mała Panew Cynków, ULKS Będusz, GKS Niegowa, rezerwy Polonii Poraj, Warta Myszków, rezerwy MKSu Myszków, KS Złoty Potok i Unia Masłońskie. Myszkowski KS za dobrych czasów wystawiał rezerwy do rozgrywek w niższych ligach - rezerwy planowano zgłosić już w zeszłym sezonie ale wtedy do tego nie doszło. W tym sezonie znów Myszków będzie miał mocną reprezentację: w okręgówce MKS (szkoda, że tylko w okręgówce, ale może teraz będzie lepiej), w klasie A - LKS Mrzygłód, w klasie B - rezerwy MKSu, ULKS i Warta. U sąsiadów wraca do gry KS Złoty Potok - drużyna młoda, która w poprzednim sezonie wycofała się z rozgrywek (tuż przed początkiem sezonu). Po długiej pięcioletniej przerwie wraca do gry Unia Masłońskie! Gryf Pińczyce czy Orzeł Przybynów powoli odchodzą w zapomnienie, ale na szczęście klub z gminy Poraj, miejmy nadzieję, o sobie przypomni i to na dłużej...

09:38, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 sierpnia 2014

Lato witano w Myszkowie na terenie Podlasu, na Dniach Żarek pokazał się Boys - kolejna gwiazda disco polo to chyba nie szczyt marzeń dla żarczan. Dużo ciekawsze były Dni Gminy Poraj, które odbyły się w ośrodku sportów wodnych w Jastrzębiu - śpiewały takie znakomitości jak Krzysztof Krawczyk, Stachurski czy Poparzeni Kawą Trzy. Dni Myszkowa znów wypadły na początku lipca - nie były złe, bo gwiazdą były wracające do czołówki Piersi i Afromental. Wybór miejsca na Plac Dworcowy był nieco kontrowersyjny, choć część mieszkańców była zadowolona. Porównując możliwości Myszkowa i Poraja zwycięstwo przyznać trzeba wójtowi Stacherze - poziom wyrównany (nawet ze wskazaniem na Poraj), a możliwości tej gminy są trochę mniejsze niż stolicy powiatu. Dni Koziegłów tradycyjnie wypadły w kalendarzu jako ostatnie w naszym powiecie, bo dopiero 19-20. lipca. Atrakcją był zlot akordeonistów i parada starych pojazdów.

A skoro mowa o możliwościach finansowych - niedawno Rzeczpospolita przeprowadziła kolejny ranking samorządów pod względem dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najlepiej w naszych stronach wypadł Siewierz z dochodami blisko 1890 zł co dało tej gminie 139. miejsce w Polsce i 15. w województwie; w powiecie najwyżej uplasowała się gm. Poraj (1388 zł/mieszkańca) - 425. miejsce tuż za Herbami a przed Częstochową, Myszków z 1165 zł na osobę na pozycji 764. (podobnie jak np Tomaszów Mazowiecki, nieco słabiej od sąsiedniej Poręby, trochę lepiej od Łaz), Koziegłowy na 1219. (973 zł) podobnie jak sąsiednia Starcza, Żarki na 1444. (900 zł/osobę), na końcu gm. Niegowa z dochodami 624 zł na osobę co dało jej dopiero 2238. miejsce na 2479 gmin w kraju (3. od końca w województwie). Na podobnym poziomie co Żarki wypadła gmina Lelów (miejsce 1448.), a co ciekawe Janów (2112.) niewiele lepiej od Niegowy! To pokazuje skalę ważności dotacji unijnych z których umiejętnie korzystają Żarki (w tej kategorii zdobyły wysokie 36. miejsce na 908 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce) i odpowiedniego zarządzania/promocji w przypadku tych następnych. Z kolei dużo lepiej od naszych gmin wypadł nie tylko Siewierz, czy Zawiercie ale i "niepozorna" Kamienica Polska z 1496 zł dochodu na mieszkańca.

W polityce myszkowskiej zawirowania - z jednej strony burmistrz notuje sukces w postaci podstrefy katowickiej SSE, z drugiej dają się we znaki problemy z dostawą ciepłej wody do części Mijaczowa. Patrząc w przeszłość (wyroki dla Okraski i Romaniuka), a dziś na sąsiada (aresztowanie prezydenta Zawiercia) Żak prezentuje się nie najgorzej, ale nie udało mu się ożywić Pohulanki, specjalna strefa na razie specjalnie nie poprawia sytuacji, a sprawę papierni już wykorzystuje opozycja. 29. lipca zmarł Janusz Jakubiec - współwłaściciel przychodni i prywatnego szpitala, wieloletni samorządowiec, ostatnio radny powiatowy. Starostwo powiatowe wdraża wymianę oprogramowania geodezyjnego i informuje, że do końca tego tygodnia utrudnione będzie uzyskanie dokumentów kartograficznych.

Połowa wakacji za nami, ale dopiero w sierpniu oferta spędzania czasu naprawdę się rozkręca. Wyjątkiem jest MOSiR, który akurat w pierwszej połowie sierpnia (w taki upał!) zamknął basen do remontu. W dniach 2-3 sierpnia miała miejsce Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnisku, w następny weekend w Myszkowie koncert plenerowy "W wiedeńskim nastroju" (czyli sławne arie). Już w sobotę ruszą rozgrywki w IV lidze i klasie okręgowej, a 16. sierpnia w klasie A i w klasie B. Zaszło sporo zmian - sezon zapowiada się ciekawie!

12:39, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 czerwca 2014

Poza festynami w miniony weekend w powiecie było wiele innych atrakcji: zlot trabantów na terenie Podlasu, w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie Grupa Teatralna Akcja przedstawiła "Karuzelę", a w Koziegłowach GOK zorganizował "Słowiańską Noc Zakochanych" (coś jak wianki). Sezon wakacyjny rozpoczynał się dopiero w ostatni weekend czerwca ale, jak widać, wrócono do tradycji kiedy to witano lato około 20. czerwca. Basen w Żarkach napełniano wodą wcześniej (już tydzień temu) i otwarto go w minioną sobotę. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i wycieczki na Jurę zintensyfikują się - zbaczając ze szlaków należy strzec się barszczu Sosnowskiego, który gdzieniegdzie zaczyna kwitnąć.

Dziś Dzień Ojca. W tym tygodniu 26.06. będzie dniem najbardziej gorącym w lokalnej polityce - na sesji rady powiatu najciekawszym punktem będzie głosowanie nad absolutorium dla zarządu. Tego samego dnia zbiorą się również rajcy gm. Niegowa by udzielić absolutorium dla wójta K. Motyla oraz ustalić liczbę punktów sprzedaży alkoholu. Tego samego dnia głosować będą radni gm. Poraj oraz gm. Koziegłowy. Dziś miała miejsce sesja w Żarkach, a w Myszkowie - w zeszłym tygodniu; obaj burmistrzowie uzyskali absolutorium.

W najbliższy weekend będzie się działo - Dni Gminy Poraj i Dni Żarek!

19:46, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 czerwca 2014

W kolejnej już 38. edycji turnieju bokserskiego "Czarne Diamenty" wzięło udział 64 zawodników z 16 klubów (w tym 5 zagranicznych). Prezes MTBSu został odwołany, ale papiernia na szczęście na razie wznowiła dostawę ciepłej wody.

Jednak weekend przebiegł pod znakiem zamknięcia rozgrywek piłkarskich. Zieloni powinni być spokojni o byt w IV lidze, choć nie wygrali meczu z Grunwaldem. Jeden z meczów poszedł po myśli żarczan - MLKS Woźniki tylko zremisował z ostatnim w tabeli Zagłębiakiem, wobec czego sezon 2013/14 kończy się dla Zielonych 12. miejscem (a więc ledwo nad strefą spadkową) i 41 punktami. Na minus zapisał się fakt, że jeden z zawodników Zielonych jest jednym z niechlubnych rekordzistów w zdobytych żółtych kartkach (9) w tej lidze. Polonia Poraj po wygranym meczu (i to 4:0 ale to już szczegół) świętowała awans, a czołowy napastnik P. Prusko potwierdził że zasłużył na tytuł najlepszego strzelca okręgówki. MKS Myszków po skromnej wygranej nad Jednością Boronów kończy sezon na miejscu 5. (z jednopunktową stratą do KS Panki). Na zakończenie rozgrywek A-klasy jednak Mała Panew Cynków pokonała 3:2 Polonię-Unię, ale to już musztarda po obiedzie. W innej grze "o pietruszkę" LZS Mrzygłód wygrał 4:3 z Unią Rędziny. Mrzygłód zakończył sezon na miejscu 8. a Cynków na 13. To jedyna drużyna która zostanie zdegradowana, ale aż trzy (oprócz Polonii Poraj jeszcze Sparta Siedlec Duży i KS Kotowice z klasy B) awansowały więc sezon kończymy na plus!

Jutro burmistrz Myszkowa spotka się z mieszkańcami Ciszówki (w szkole podstawowej nr 4), rozpocznie się Jurajski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Niegowa 2014. W sobotę 21. czerwca festyn w Przybynowie, w niedzielę powitanie lata w Niegowie - imprezę poprowadzi Tomasz Bednarek, zaprezentują się laureaci festiwalu, na koniec zagra zespół Voyager.

Tagi: sport
18:22, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 czerwca 2014

Przedwczoraj na terenie Podlasu zorganizowano noc sobótki (nie za wcześnie?), a wczoraj w tamtej okolicy cyrk dał przedstawienie. Burmistrz urządza sobie tournee po dzielnicach (dziś będzie w Mrzygłodzie, jutro na Mijaczowie)... niestety mimo sukcesów jak zakup terenów dworca PKS i utworzenie podstrefy katowickiej SSE, humor jemu i części mieszkańców popsuła papiernia zakręcając ciepłą wodę. Dziś (wreszcie) ukazał się na stronie urzędu miasta komunikat w tej sprawie - władze zwracają się do papierni o udostępnienie sieci przesyłowych. Burmistrz Koziegłów odebrał certyfikat gminy przyjaznej seniorom. Żarki chwalą się kolejnym sukcesem: pozyskali środki UE na urządzenie terenu w sąsiedztwie leśniowskiego sanktuarium. W sobotę 14. czerwca oprócz trzymania kciuków za utrzymanie się Zielonych w IV lidze żarczanie będą mogli bawić się na pikniku rodzinnym w lasku fabrycznym (mecz ojcowie-synowie, pokaz mody mama-córka, występ Break Dance, klauni, pokaz sztuk walki, pokaz strażacki). Tego samego dnia festyn w Czatachowie z kapelami i wystawą rękodzieła, konkursami, degustacją potraw lokalnych. Problem w tym, że teraz męczą nas upały, a jutro burza; w weekend może nastąpić pogorszenie pogody.

14:58, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 czerwca 2014

Zieloni Żarki zrobili swoje i wygrali z Zagłębiakiem aż 4:0. Niestety nieciekawie dla naszych potoczyły się inne IV-ligowe spotkania, m.in. niespodziankę sprawił RKS Grodziec pokonując LKS: tym samym Zieloni zajmują 10. miejsce z jednopunktową przewagą nad rezerwami Rakowa i 2-punktową przewagą nad RKSem i MLKSem. W najbliższą niedzielę na zakończenie sezonu można przewidywać pesymistyczny scenariusz: 1) przeciwnik Zielonych czyli Grunwald nie odpuści tego meczu - mimo że jest liderem to tylko o punkcik nad Górnikiem, więc będzie im zależeć na wygranej z Żarkami, 2) rezerwy Rakowa są faworytem w starciu z przedostatnim Lotem Konopiska (spadek przesądzony więc tym bardziej nie ma motywacji w walce z Rakowem II który może zostać wzmocniony zawodnikami w głównej drużyny), 3) RKS Grodziec ma grać z Pilicą Koniecpol - co prawda wyżej notowaną ale bezpieczną, natomiast Grodziec jest nad krawędzią spadkowiczów więc im zależeć będzie (co pokazali przedwczoraj), 4) przeciwnikiem MLKSu Woźniki będzie wspomniany Zagłębiak (outsider) - faworytem są Woźniki. Jeśli choć jeden z tych pojedynków zakończy się remisem będzie nadzieja, jeśli sprawdzi się pesymistyczny scenariusz to Zieloni spadną na 13. miejsce (czwarte od końca) i trzeba się będzie bronić przed spadkiem.

Polonia Poraj dopełniła formalności rozgramiając Znicz 6:0, w dodatku Sparta Lubliniec wysoko przegrała z Unią Kalety wobec czego Polonia jeszcze bardziej umocniła się na pozycji lidera! Niestety MKS Myszków nie dał rady kiedrzyńskim Orłom i marzenie o zajęciu ich 3. miejsca prysło - MKS spadł na piątą pozycję, którą na dodatek w najbliższy weekend musi bronić.

W klasie A nic już się nie zmieni, ale mimo wszystko Mała Panew nie musiała oddawać walkowerem meczu z Unią Rędziny, która miała niewielką stratę do LZSu Mrzygłód. Drużyna K. Całusa niestety tylko zremisowała z Wartą Zawada i tym samym spadła na 9. miejsce (zamieniając się z Unią). Wspomniana drużyna z Rędzin będzie przeciwnikiem Mrzygłodu w najbliższą sobotę, więc będzie to mecz honorowy.

Klasa B zakończyła rozgrywki: Sparta i KS Kotowice znów wygrały ale pozwoliły przeciwnikom strzelić honorowe gole, rezerwy Polonii Poraj wysoko pokonały Grom Poczesna (co nie zmieniło ich 4. miejsca, ale za to zmniejszyło stratę do jednego punktu), a GKS Jura Niegowa nie wykorzystał szansy przegrywając 0:1 z Wartą Myszków. Tym samym doszło do ciekawej sytuacji - aż cztery drużyny (miejsca 6-9) mają na koncie po 16 punktów.

20:08, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 czerwca 2014

Dwa tygodnie temu przed wyborami do europarlamentu mecz Zielonych z RKSem Grodziec się nie odbył - został przełożony na środę (24. maja) i niestety nie wyszło to dobrze Żarkom. Spodziewaliśmy się zwycięstwa i umocnienia pozycji w IV lidze, a tymczasem zakończyło się remisem. Tydzień temu Zieloni już zgodnie z oczekiwaniami nie dali rady wysoko notowanej Concordii Knurów przegrywając 0:5 i tym samym spadając na 11. miejsce. Pod Zielonymi są RKS i MLKS (po 36 punktów), a nadzieja w tym, że mają trudniejszych przeciwników (z wyjątkiem meczu MLKSu z Zagłebiakiem za tydzień). Jutro mecz z ostatnim w tabeli Zagłębiakiem - tym razem Zieloni muszą sprostać oczekiwaniom i wygrać. Na zakończenie sezonu (już za tydzień) żarczan czeka pojedynek z liderem, a więc jutro ważny mecz - podopieczni P. Trepki mogą znów stanąć przed sytuacją sprzed kilku miesięcy (zagrożenie spadkiem), jeśli za tydzień okazję wykorzystają Woźniki.

Znacznie lepiej wygląda perspektywa naszych piłkarzy V-ligowych. Okręgówce niezmiennie lideruje Polonia Poraj i to nadal z 4-punktową przewagą nad drugą Spartą. MKS Myszków obecnie zajmuje 4. miejsce z jednopunktową stratą do Orła, po remisie z Unią Kalety i skromnym zwycięstwem nad Orłem Babienica/Psary. Myszkowscy piłkarze muszą się jeszcze bardziej postarać by jutro pokonać oczko wyżej notowany Orzeł Kiedrzyn (i zdobyć zajmowane przez niego 3. miejsce). Polonia Poraj powinna przypieczętować całoroczne wysiłki o awans w jutrzejszym pojedynku z outsiderem - Zniczem Kłobuck.

W A-klasie dobrze spisał się LZS Mrzygłód - dwa tygodnie temu co prawda przegrał z niewiele wyżej notowaną Olimpią, ale przed tygodniem niespodziewanie pokonał dużo wyżej notowane rezerwy Skry Częstochowa. Zespół K. Całusa zajmuje nadal miejsce 8, ale oznacza to teraz gwarancję utrzymania się w lidze. Niestety nie poszło Małej Panwi z Cynkowa która nie dała rady nawet ostatniej Warcie Zawada, a tydzień temu została niemal rozgromiona przez czwartych od końca Czarnych ze Starczy. Mała Panew zajmując przedostatnie miejsce raczej już nie ma szans na uratowanie bytu w A-klasie. Warta Zawada będzie tym razem przeciwnikiem Mrzygłodu.

W klasie B to już ostatnia kolejka i sukces Sparty Siedlec Duży oraz KSu Kotowice. Reaktywowana Sparta dała radę i jako lider awansuje do A-klasy. Tak samo stanie się z KS Kotowice, który po wielu latach bojów i zmagania się z trudnościami (choćby pamiętne zniszczenie boiska przez dziki) awansuje! Natomiast prawdopodobnie będzie tylko jedna drużyna Małej Panwi - główny zespół spadnie do klasy B gdzie do tej pory występowały ich rezerwy z bardzo słabymi wynikami (17 goli zdobytych wobec 77 straconych). Nienajgorzej radzi sobie benjaminek GKS Jura Niegowa, który zajmuje 7. miejsce po ostatnim zwycięstwie nad Gromem Poczesna; w niedzielę ma szanse poprawić pozycję w pojedynku z Wartą Myszków. Strona www urzędu koziegłowskiego informuje, że Sparta z Siedlca Dużego/Gniazdowa będzie występowała w nowym sezonie jako Klub Sportowy Gmina Koziegłowy.

Tagi: sport
12:00, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 czerwca 2014

Dzień Dziecka mimo nie do końca w pomyślnych warunkach atmosferycznych przebiegł pomyślnie - program był bogaty - postarał się urząd miasta z domem kultury jak i organizacje społeczne. Część ul. 3 Maja na potrzeby festynu została zamknięta, pod przedszkolem ustawiono miasteczko ruchu drogowego, konkursy na terenie ZS nr 3, a "Podlas" również aktywizował dzieci i młodzież poprzez rower.

To nie koniec atrakcji dla dzieci. W najbliższą niedzielę w Leśniowie na najmłodszych czekają "dmuchańce", zabawy, a wszystkich powinien przyciągnąć występ "Skaldów" o 13:00. Przy okazji ważna informacja: Mat-Bus uruchomia kursy również w niedziele! z Myszkowa o 8:50 odjedzie bus do Leśniowa, a o 10:44, 14:45 i 19:10 do Niegowy (przez Mirów). Na 14.06 zapowiadany jest piknik rodzinny w Żarkach i festyn w Czatachowie.

Rozpoczął się czerwiec - w telewizji już czas wakacji (czekanie na Mundial), a dla nas początek istnienia podstrefy katowickiej SSE i święta gmin: za nami już Dni Ziemi Siewierskiej, 29. czerwca Dni Żarek, na początku lipca Dni Myszkowa i na końcu Dni Koziegłów. A jutro rozpoczyna się w Poraju festiwal piosenek Janusza Gniatkowskiego. Niestety początek letniego miesiąca już zapisał się tragicznie - nieopodal naszego powiatu w Sokolich Górach znów doszło do śmiertelnego wypadku w jaskini. Poprzedni wypadek w Wiernej to typowy nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ale żeby zaprowadzić późną porą młodzież do jednej z najtrudniejszych jaskiń tej części Jury (Studnisko) to już oczywista nieodpowiedzialność!

14:47, tom28-1981
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 70