RSS
poniedziałek, 04 lipca 2016

Dni Myszkowa już zakończone. Pierwszego dnia na początek zainscenizowano przekazanie kluczy do bram miasta z udziałem burmistrza, a następnie zaprezentowali się młodzi artyści - talentów nadal nam nie brakuje: można powiedzieć, że przynajmniej jedna z wokalistek zostanie gwiazdą! Tu pojawił się mały zgrzyt - zarządzono przerwę techniczną na poprawę nagłośnienia, na szczęście tą ciszę wykorzystano na wywiady dla TVP Katowice. Kolejne minusy to zbyt duża swoboda fotoreporterów (wchodzenie na scenę pomiędzy młodych artystów) i przesunięcie programu imprezy. Po ciężkim rocku zespołu XpressivE znów przedłużyła się przerwa tym razem na przygotowanie sceny dla kabaretu "Ciach". Swoją drogą te konieczne przerwy możnaby spożytkować nie tylko na wyczytywanie sponsorów, ale i informowanie o nadchodzących wydarzeniach lub puścić cichszą muzykę z płyt. Niestety nadchodziła burza, ale kabaret potrafił spontanicznie wykorzystywać w swych skeczach zmieniającą się pogodę; uznanie należy się też za aktualizowanie programu poprzez nawiązywanie do bieżących wydarzeń (Brexit). W związku z ulewą znaczna część publiczności schroniła się pod wiatami by w końcu stopniowo opuszczać miejsce imprezy.

Dziś pogoda była dużo lepsza, bo ani chmury ani upał nie przeszkadzały, a problemów było dużo mniej. Kapela "To i Owo" jak zwykle wypadła pozytywnie prezentując wszystkie swe utwory dotyczące Myszkowa. Zaskoczyła grupa Keskese: okazało się, że dwóch członków pochodzi z naszego miasta; muzykę mają całkiem "wporzo", w każdym razie nieagresywną... szkoda, że wyłącznie w języku angielskim. Mesajah z zespołem zgromadził sporą widownię (głównie młodzież) tak, że pod sceną było tłoczno; prawie cały czas widać było uniesione dłonie trzymające smartfony. Artysta wchodził w publiczność i krytykował ustawione barierki. Tolerancja, równość... wszystko fajnie, ale taka jest praca służb porządkowych, które są potrzebne - bezpieczeństwo coraz ważniejsze. I nie chodzi tylko o artystów ale tłum (raj dla kieszonkowców). Przypomnę o tym, że przed kilkunastoma laty na Dniach Myszkowa omal nie odwołano występu znanego zespołu właśnie z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń. Mesajah rozpoczął karierę w mediach od przeboju "Każdego dnia" a tymczasem nie zaśpiewał go dla myszkowskiej publiczności... wydawało się, że znów nas zaskoczy - opuścił scenę z towarzyszącym chórkiem, jednak konferansjerka sprowokowała bis i artysta powrócił by wykonać swój najbardziej znany utwór. Przez to, że znów nastąpiły drobne poślizgi pokaz sztucznych ogni odbył się dopiero przed 23:00. Narzekano, że poprzednia organizacja święta niedaleko MOSiRu była niekorzystna dla mieszkających w centralnej części miasta (sąsiedztwo osiedla blokowego przy Spółdzielczej i Kwiatkowskiego), ale właściwie niewiele się zmieniło - hałas fajerwerków rozchodzi się w promieniu przynajmniej kilometra obejmując najgęściej zaludnioną część miasta. Toteż następnym razem należałoby zaplanować finał na 21:00-21:30, by w razie "poślizgu" pokaz ogni miał miejsce przed nadejściem ciszy nocnej.

Ogólnie Dni Myszkowa można zaliczyć do w miarę udanych - każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie brakowało gastronomii, karuzel, urozmaiconej muzyki, a promocja gminy nadal trwa.

00:41, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 lipca 2016

Dziś 2. lipca tradycyjnie odbyły się wewnętrzne uroczystości odpustowe w Leśniowie. Sumie przewodniczył były arcypasterz naszej diecezji Stanisław Nowak. Straganów mnóstwo, dobre lody, promocja produktów leśniowskich, szkoda że z komunikacją nienajlepiej.

W homilii z racji tytułu sanktuarium najwięcej można było usłyszeć o rodzinie. Celebrans nawiązał do adhortacji "amoris laetitia" zachęcając kapłanów do rozpowszechniania tego papieskiego dokumentu wśród wiernych. W tematyce rodziny były pasterz nie mógł ominąć sprawy gender, eutanazji, a przede wszystkim aborcji - arcybiskup senior umiejętnie obronił temat nie poruszając pierwszego przypadku (zagrożone życie matki) podkreślając niewinność dziecka poczętego z gwałtu i jego prawo do życia, czy ogólnie zakazu decydowania o życiu/zabijaniu. Szkoda, że chwilę później były biskup już się "zagalopował" chwaląc władze m.in. za program 500+ i zapowiadanych tanich mieszkaniach. Argumenty arcybiskup miał słuszne (np o konieczności pomocy państwa dla rodzin wielodzietnych), ale wiemy jakie ten program ma wady, częściowo jest niesprawiedliwy, a sama władza znacznie pogorszyła wizerunek Polski i w przededniu ŚDM naraża nas na atak państwa islamskiego. Jutro niedziela i zewnętrzne uroczystości ku czci Matki Bożej Leśniowskiej - sumie o 11:00 przewodniczyć będzie biskup kaliski Łukasz Buzun.

Po przegranym meczu tym razem zanadto nie krytykujemy piłkarzy ani selekcjonera ciesząc się z dobrej gry biało-czerwonych i nadziejach przed eliminacjami do mistrzostw świata. Niemniej przyszło nam się bawić na Dniach Myszkowa w atmosferze pomeczowego smutku. Wczoraj na pohulańskim telebimie wyświetlano "Wkręconych", dziś koło południa na Placu Dworcowym grupa Positive Energy zaprezentowała energy jumping. Przy tej okazji nadmienię słabą informację - o święcie miasta wiemy z gazet lokalnych i internetu, ale przydałoby się powiadomić o utrudnieniach komunikacyjnych - takowych jak zamknięcie Placu dla ruchu i zmiana przystanku miejskich autobusów, busów innych firm przewozowych spodziewamy się dopiero po godz. 15:00, tymczasem dziś już o 9:00 komunikacja na Placu Dworcowym nie funkcjonowała (przeniesiona pod urząd miasta). O 17:00 nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta, następnie zaprezentują się soliści MDK i studia Atom, o 18:15 wystąpi zespół XpressivE, godzinę później będziemy się bawić z kabaretem Ciach, o 20:20 DJ Defner & McFlair, a o 21:15 koncert znanego zespołu disco polo Classic. Jeszcze lepiej prezentuje się program w dniu jutrzejszym: rozpocznie popularna myszkowska kapela To i Owo, o 18:00 Keskese, o 19:00 znany raper Mesajah wraz z grupą Riddim Bandits, o 20:45 koncert świętującego jubileusz zespołu IRA. Na zakończenie tradycyjnie pokaz sztucznych ogni.

To nie wszystko co czeka nas w ten weekend, bowiem u sąsiadów też nie brakuje imprez masowych. Na zamku ogrodzienieckim trwa festyn historyczny "Szlachecka zawierucha": dziś jeszcze pokaz konnej sprawności lisowczyków, prezentacja ubiorów staropolskich, a o 18:00 widowisko "bitwa o zamek". Jutro o 11:30 finał turnieju łuczniczego, w południe dalszy ciąg bitwy o zamek, po 13:00 pokaz tańców dworskich i konkurs historyczny, o 15:00 finał turnieju bojowego "o szablę Bonera", na koniec pokaz fechtunku i ciężkozbrojnej husarii. W Siewierzu trwa międzynarodowy festiwal "Blues na siewierskim zamku": dziś gwiazdą wieczoru będzie Juwana Jenkins z USA (występ o 21:00), a jutro na początek o 17:00 koncert laureata, następnie Grzegorz Kapołka Trio, Roman "Pazur" Wojciechowski i "Kurza Twarz", a na koniec Adrian Byron Burns z Leszkiem Cichońskim.

16:26, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 czerwca 2016

Początek wakacji to już tradycyjnie Dni Poraja i Dni Żarek; od dziś czynny jest basen w Żarkach.

Dziś dzień otwarty w Marinie Poraj - od 17:00 Szantowisko.

Jutro rano zawody wędkarskie "żarecki spławik". Od 14:00 do 17:00 będzie można posłuchać artystów działających w porajskim GOKu. Nad zalewem o 18:00 zabawią nas Cezary Żak i Artur Barciś, godzinę później Sylwia Majchrzak i Ana Andrzejewska. Natomiast o 18:00 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy Steinkellera w Żarkach prezentacje zespołów muzycznych z gm. Żarki, o 21:00 zespół Diley. Gwiazdą wieczoru nad porajskim zbiornikiem będą Bayer Full (20:30) i Zakopower (21:30). Sobotnią zabawę zakończy tam pokaz ogni sztucznych i zespół Set the Point.

Pojutrze o 12:00 porajskie wodowanie, a o 16:00 koncert laureatów i gwiazd Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego z udziałem m.in. Emilii Krakowskiej - konferansjerem będzie Ryszard Rembiszewski. Na Steinkellera od 16:00 do 18:00 atrakcje głównie dla dzieci, następnie występ Sylwii Majchrzak, a Dni Żarek zakończy spotkanie z Cezarym Pazurą.

Jak widać trend pozostaje niezmienny od kilku lat: gmina Żarki idzie w kierunku lokalnych artystów i disco polo, a Poraj jest bardziej światowy, w każdym razie urozmaicony ale też nie zapomina o zmarłym sławnym piosenkarzu. Są pewne podobieństwa: na obu świętach pokażą się znani aktorzy (A. Barciś, C. Pazura, C. Żak), a utalentowana Sylwia Majchrzak zaprezentuje się wśród swoich (w Żarkach) jak i gościnnie w Poraju.

Wakacje powitają również w Niegowie: w niedzielę w amfiteatrze przy Sportowej od 16:00 prezentacja "ogniska muzycznego" i koncert laureatów Jurajskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. O 17:30 występ "Niegowskich Iskierek" z programem tanecznym, spektakl "Kapciuszek" i zabawa przy zespołach disco polo.

W Koziegłowach na "orliku" konkurs na najpiękniejszy wianek i strój w związku ze "Słowiańską nocą zakochanych", występ śląskiego duetu Kola & Jula i zabawa taneczna z zespołem "Mardis" - początek imprezy jutro o 18:00. Myszków czeka na swoje święto, które już za tydzień, a póki co jutro kreskówka "Zambezia" na telebimie w Dotyku Jury. W związku z falą upałów (na szczęście krótkotrwałą) przy urzędzie miasta ustawiono kurtynę wodną.

16:10, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 czerwca 2016

W pierwszej połowie czerwca doszło do dwóch poważnych wypadków. Na drodze wojewódzkiej nr 789 w Myszkowie-Nowej Wsi potrącony został rowerzysta, a sprawca uciekł z miejsca wypadku. Doszło do tragicznego wypadku na "jedynce" w Rzeniszowie, gdzie jadący z dużą prędkością samochód rozjechał sześćdziesięciolatka, który przechodził przez jezdnię niedaleko pasów - niestety było już ciemno a przechodzień prawdopodobnie nie miał odblasków. Do poważniejszych wypadków drogowych dopisać należy zdarzenie jakie miało miejsce przed dwoma dniami w Myszkowie na DW-793: ciężarówka zjechała na przeciwległy pas czołowo zderzając się z renaultem - wskutek zderzenia dwie osoby trafiły do szpitala. W Poraju wybuchł niewielki pożar, ale że miał miejsce na zapleczu sklepu Biedronka wymusił ewakuację personelu i klientów oraz działania wielu służb. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Odnotowano drugie w tym roku zdarzenie o charakterze pedofilskim - tym razem w Poraju.

20:29, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 czerwca 2016

Bieg Pięciu Stawów zgromadził podobną liczbę sportowców jak przed rokiem (nie tylko biegaczy ale i "nordic-walkerów"), imprezę organizował MOSiR (czyli pośrednio urząd miasta) przy wsparciu starostwa - ostatnim czasem wśród miejscowych sportowców pojawiły się głosy o potrzebie wprowadzenia zniżki dla mieszkańców Myszkowa. Tak było np na Biegu Jurajskich Ścieżek, gdzie normalna opłata przed zawodami wynosiła 30 zł, ale dla mieszkańców gmin Żarki i Niegowa było to 15 zł. Tylko u nas nie ma taryfy ulgowej, a przecież urząd poniekąd finansuje imprezę; składający się w większości z miejscowych Jurajski Klub Nordic Walking angażuje się w Bieg poprzez ustawienie namiotu promocyjnego. W minioną niedzielę odbył się duathlon - niejako kontynuacja biegów po zdrowie. W rywalizacji wykorzystano nie tylko Trasę Zdrowia PZU ale i szlak Biegu Pięciu Stawów (który pokonywano na rowerach). Imprezę należy uznać za udaną, bo przeszło 50 startujących to całkiem dużo jak na początek, nagrody były bogate (główna - telewizor), aż trzy razy częstowano zimną wodą (na koniec soczkami).

Zakończył się sezon rozgrywek ligowych 2015/16 - dla naszego powiatu zapisać go należy jak najbardziej "na plus", bowiem trzy zespoły awansują a tylko jeden spada. MKS Myszków mimo że występował z pozycji beniaminka wypadł całkiem dobrze kończąc na piątym miejscu. Oczko niżej uplasowała się Polonia Poraj, która dokonała poważnych zmian na przełomie rund stając się bardziej międzynarodowa; co ciekawe mają podobny bilans - np oba zespoły u siebie przegrały tylko dwa razy. Zieloni niestety zawiedli, ale już na półmetku chyba się pogodzili z możliwością spadku. W klasie A napięta sytuacja była do końca (czyli do ostatniej soboty) - na szczęście LZS Mrzygłód pokonał Czarnych ze Starczy tym samym awansując do okręgówki! Sparta Siedlec Duży w końcówce pokazała się z lepszej strony, a Jura Niegowa już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie. W klasie B wiadomo było o awansie Warty Myszków, natomiast drugie miejsce nie było takie oczywiste. Jednakże naturalny kandydat do awansu - Mała Panew Cynków - nie zawiódł w pięknym stylu odnosząc dwa zwycięstwa pod rząd: najpierw rozgromił Unię Masłońskie 10:0, a w finale pokonał KS Złoty Potok 6:0. Piszę "naturalny" bowiem, przed dwoma laty Mała Panew grała w wyższej lidze, a w zakończonym sezonie przez dłuższy okres to ona była liderem, nie mówiąc o tym, że bilans bramek ma najlepszy (najwięcej zdobytych i zarazem najmniej straconych). Pod znakiem zapytania pozostaje udział Warty, która może nie udźwignąć finansowo awansu. Po wakacjach do klasy B mogą dołączyć rezerwy MKSu (spotkanie organizacyjne w klubie w tej sprawie odbędzie się 24. czerwca o 19:00) albo inne "uśpione" zespoły, jak choćby KS Kotowice (na facebooku pisali, że poszukują zawodników). Nie zapominajmy o kobiecej piłce - Polonia Poraj miała całkiem udany sezon, a GKS Katowice, który wystawił "baby nie do pokonania", awansował do II ligi i nie będzie już sprawiał trudności naszym piłkarkom. Ciekawe jak poradzi sobie nowy zespół wystawiany przez MKS Myszków.

Piłką nadal żyjemy ale za sprawą udziału kadry narodowej w Euro... niby zawód, że nie udało się utworzyć strefy kibica przy Dotyku Jury, ale z drugiej strony mecze można oglądać na większych telewizorach w niektórych lokalach; w Kukubarze obraz jest rzutowany na ścianę (przekątna >3 m) a zainteresowania wielkiego nie było (najgorętszy pojedynek z Niemcami oglądało tam ledwie 20 osób). Tak czy inaczej telebim na Pohulance nie zmarnuje się - ma służyć do wyświetlania wiadomości urzędowych i filmów, co już uczyniono w niedzielę wieczorem - w najbliższą sobotę wyświetlona będzie animacja "Zambezia".

21:55, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 czerwca 2016

Polonia Poraj wykonała zadanie... można powiedzieć że nawet ponad normę - pokonała GKS II Katowice aż 4:0 (na wyjeździe!). Tym samym Polonia umocniła się na 6. miejscu w tabeli mając 5 punktów przewagi nad Slavią i Przemszą. LZS Mrzygłód niestety nie gra jak kiedyś :( remis z Sokołem Olsztyn to za mało by myśleć o awansie. Sparta Siedlec Duży/Gniazdów pokonała LKS Kamienicę Polską 4:0. Jura Niegowa dziś podejmuje Orły Kusięta. W klasie B Dąbrowianka Dąbrowa Zielona pokonała Wartę Myszków kontynuując nieprzerwaną od początku wiosny passę zwycięstw. Mała Panew, jak można się było spodziewać, gładko wygrała z Unią Masłońskie, ale 10:0 na pewno robi wrażenie.

Za tydzień derby w IV lidze: MKS Myszków gościć będzie Zielonych; Polonia podejmie trzecią w tabeli Sarmację Będzin. Aby walczyć o awans LZS Mrzygłód musiałby wygrać dwa pojedynki (z Orkanem na wyjeździe i u siebie z Czarnymi) a Sokół musiałby przegrać z Czarnymi i Oksza Łobodno przegrać z Olimpią Truskolasy - te dwa ostatnie warunki są dość prawdopodobnie, problem w tym, by Mrzygłód wrócił do pięknej passy z rundy zasadniczej. Za tydzień również zakończenie sezonu w B-klasie: Warcie wystarczy remis z rezerwami Piasta Przyrów (przedostatni zespół tej ligi) by obronić pozycję lidera.

Kochani! Najbliższe dni spędzę poza naszą piękną ziemią myszkowską toteż będzie tu pusto, jednak nie zapomnijcie o Industriadzie 2016 - w tym roku również w Żarkach! Pozdrawiam!

13:54, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 czerwca 2016

W IV lidze Polonia Poraj jedzie do Katowic na spotkanie z rezerwami GieKSy - zwycięstwo, choćby remis pozwolą Polonii walczyć o utrzymanie dotychczasowej pozycji w tabeli. Zieloni rozegrali na własnym boisku spotkanie ze Slavią - tak jak i MKS Myszków Zieloni nie poradzili sobie z klubem z Rudy Śląskiej. Myszków zyskuje dziś 3 punkty walkowerem.

W A-klasie LZS Mrzygłód zagra z Sokołem Olsztyn - tym razem na wyjeździe, ale miejmy nadzieję że sprawdzą się dotychczasowe (skuteczne) sposoby jakie ma trener Marcin Krawczyk na tego przeciwnika. Liczymy też na Spartę Siedlec Duży/Gniazdów, która znów gra z LKSem Kamienica Polska - tym razem Sparta dodatkowo będzie miała atut własnego boiska. Początek spotkań dziś o 17:00. Jura Niegowa zagra jutro z Orłami Kusięta - co prawda Jura nie musi się starać, jednakże powinna udowodnić że pozostanie w tej lidze jest zasłużone.

Hitem B-klasy będzie mecz w Dąbrowie Zielonej. Warta Myszków zagra tam z rewelacją sezonu wiosennego - by utrzymać pierwsze miejsce Warta nie musi wygrać (a za tydzień wystarczy remis ze słabymi rezerwami Piasta), ale mimo wszystko emocje są gwarantowane. Unia Masłońskie podejmie Małą Panew z Cynkowa; ULKS Będusz jutro jedzie do Aleksandrii.

14:20, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 czerwca 2016

Kto to był Stefan Żółtowski, ile jest jednostek OSP w naszym mieście, jak nazywa się kompleks rekreacyjny na Pohulance, ile radnych liczy rada miejska - z tymi pytaniami uczniowie szóstych klas mieli pewne problemy, za to łatwo wymieniali dzielnice Myszkowa, wiedzieli kiedy nadano prawa miejskie, ile jest szkół podstawowych. W konkursie wiedzy o Myszkowie wzięło udział 11 uczniów z 4 podstawówek - zdecydowanie najlepiej wypadła Zuzanna Komodowska z "dwójki", II miejsce zajęła Aleksandra Jabłońska z "jedynki", a trzecie miejsce przypadło Paulinie Dąbek ze szkoły podstawowej nr 3. Patronat nad konkursem objął burmistrz Włodzimierz Żak.

Jutro uroczystości odpustowe w Kotowicach (Najświętszego Serca Pana Jezusa) połączone z jubileuszem 25-lecia kapłaństwa ks. kan. Mirosława Wójcika. W pizzerii Capri "Dzień Dziecka z Jurajską": gry i zabawy z harcerzami, występ zespołu "Kolorowe Podwórko", zabawa z DJ. Każde dziecko otrzyma upominek! Festyn również w centrum rekreacyjnym przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach - koncert, spektakl kukiełkowy, konkursy.

Rozpoczyna się Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego: finał dopiero 26. czerwca, ale już jutro premiera filmu o artyście i recital Magdaleny Łągiewki; w sobotę odbędą się przesłuchania - wstęp wolny.

W sobotę 4. czerwca w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie o 18:00 "Lady Robin Hood" - przedstawienie charytatywne, z którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych. W Żarkach piknik rodzinny w zespole sportowo-rekreacyjnym przy ul. Steinkellera (w przypadku niesprzyjającej pogody impreza będzie przeniesiona do Domu Kultury). Festyn rodzinny również z Masłońskim, gdzie będzie się można spotkać z mistrzem kickboxingu Łukaszem Szecówką.

5. czerwca przedstawienie baletowe "Kopciuszek" w myszkowskim MDKu (początek o 16:00), a na Pohulance festyn parafialny przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli z udziałek kwintetu dętego "Star Brass". W Niegowie Jura ROK Festiwal - konkurs "legendy Jury", występy zespołów ludowych, kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych; główną atrakcją będzie "Spotkanie z Balladą".

16:15, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 maja 2016

Kino "Bajka" w Poraju zaprasza na maraton filmowy od godz. 14:00: dwie animacje "Mój brat niedźwiedź" i "Kraina Lodu" oraz film przygodowy "Jurassic World".

Z okazji Dnia Dziecka wstęp wolny na zamek w Bobolicach! Dzień otwarty w pizzerii Republika w Myszkowie - nauka robienia pizzy.

W czwartek 2. czerwca II edycja konkursu "Młody myszkowianinie co wiesz na temat swojego miasta" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną. W Poraju piknik rodzinny na placu przed GOKiem.

Dużo więcej atrakcji (część związana z Dniem Dziecka) czeka nas w dniach 3-5 czerwca; niestety jest też smutna wiadomość - nie będzie zapowiadanej strefy kibica na Pohulance (Dotyk Jury).

23:13, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 maja 2016

Policja podsumowała długi weekend. Na drogach województwa doszło do 32 wypadków, przeszło 500 kolizji i zatrzymano 265 nietrzeźwych kierowców. W powiecie myszkowskim 17-latek będąc pod wpływem alkoholu wsiadł do samochodu ojca (a w tym wieku prawa jazdy nie ma) i wjechał w ogrodzenie przy ul. Wolności w Myszkowie. W Koziegłowach zatrzymano nietrzeźwego motorowerzystę - ten próbował przekupić policjantów i w ten sposób zwiększył sobie szansę na wyrok.

Dziś odbył się pierwszy trening kobiecej ligi na stadionie MKSu - przybyło aż 20 dziewcząt!

Za nami festiwal w Sopocie, a w najbliższy weekend święto muzyki w Opolu. Z jednej strony nic ciekawego, bo świętujący 30-lecie zespół IRA będziemy mogli na żywo oglądać w Myszkowie i Gniazdowie, ale zobaczyć początkujący zespół z Włodowic na poważnym festiwalu to już coś... Tak! Mam na myśli grupę Rootzmans, która zadebiutowała w Must be the Music - w Opolu zaprezentuje się w "superdebiutach" w nocy z piątku na sobotę.

23:36, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 99