RSS
piątek, 09 grudnia 2016

Od środowego poranka linia kolejowa Częstochowa-Katowice została udrożniona (przywrócono do ruchu drugi tor w okolicy Myszkowa-Światowitu), jednak na skutek innych zdarzeń tego dnia duża część pociągów miała opóźnienia. Od wczoraj na naszej linii pociągi kursują bez większych przeszkód. W niedzielę 11. grudnia wchodzi nowy rozkład jazdy.

Tydzień temu w sobotę w Cynkowie opel potrącił pieszego, w niedzielę w Myszkowie passat najechał na leżącego na jezdni 60-latka. Oba zdarzenia miały miejsce już po zmroku... zachowujmy ostrożność, jeśli jesteśmy zmuszeni do poruszania się drogami, gdzie nie ma chodnika, pamiętajmy o zaopatrzeniu się w elementy odblaskowe. Kierując pojazdami uważajmy na lokalnych drogach, na których może być ślisko. O tym, że nie należy przekraczać dozwolonej prędkości przekonał się 67-latek zatrzymany w Koziegłówkach - okazało się że w ogóle nie powinien wsiąść "za kółko" gdyż kilka lat wcześniej zostało mu odebrane prawo jazdy! Blisko 3 promile miał 29-latek z gm. Koziegłowy, który zasiadł za sterami mazdy - udało mu się dojechać do Poraja, a tam drogówka zabrała mu prawko.

Najbardziej bulwersującym zdarzeniem tego tygodnia była kradzież wózka inwalidzkiego! Niepełnosprawny 31-letni myszkowianin we wtorek zostawił wózek przy ul. 11 Listopada by udać się na terapię - po powrocie z zajęć nie mógł samodzielnie wrócić do domu. Wózek był czarnego koloru, bez prawego podnóżka - policja apeluje do świadków kradzieży o kontakt.

20:27, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 grudnia 2016

Gimnazjalistki Katarzyna Jurek, Zuzanna Komodowska i Zofia Jędrzejewska okazały się najlepszymi znawczyniami atrakcji turystycznych powiatu myszkowskiego. Konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną okazał się dość trudny - najwięcej problemów sprawiły pytania o kościół z 1470 roku z cennymi pasyjnymi freskami czy nazwę statku wycieczkowego, który pływał po porajskim zalewie. Znaczna część uczestników nie wiedziała, gdzie spędziła dzieciństwo Magdalena Cielecka, ale za to łatwo rozpoznała zabytki naszego powiatu na podstawie zdjęć. Młodzieży znane są atrakcje Starego Młyna w Żarkach i podstawowe fakty o warowniach jurajskich. Wszyscy uczestnicy wyszli z konkursu z pamiątkowymi dyplomami i licznymi nagrodami ufundowanymi przez starostwo a także poszczególne gminy powiatu. Natomiast w Liceum Ogólnokształcącym również pod patronatem starostwa odbył się konkurs "Literacki Mikołaj w Powiecie Myszkowskim" - najlepiej wypadły Natalia Kurek, Anna Rasztabiga i Katarzyna Jurek.

Nadchodzi weekend! Miejski Dom Kultury w Myszkowie dotąd wyświetlał tylko jeden film (kilka seansów) - tym razem do wyboru są dwie ciekawe produkcje. W piątek 9. grudnia "Pitbull - niebezpieczne kobiety", w sobotę komedia "Kochaj". Początek seansów o 18:00, bilety w cenie 12 zł. MDK informuje, że zakup biletów na seanse filmowe jest możliwy nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Okazja do szlifowania kulinarnych umiejętności już jutro w Koziegłowach - w tamtejszym domu kultury o 17:00 warsztaty "w krainie świątecznego piernika". Gmina Koziegłowy będzie się promować w sobotę na antenie pierwszego programu Polskiego Radia.

W niedzielę 11. grudnia III Gminny Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych w Niegowie (z degustacją!). W Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju "świąteczne granie": w sobotę wystąpi przede wszystkim młodzież, a w niedzielę zaznaczą się zespoły ludowe. Przy okazji można nabyć ciekawe ozdoby i rękodzieło artystyczne na bożonarodzeniowym kiermaszu.

12:46, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 grudnia 2016

Straż miejska w Myszkowie próbuje podratować swój wizerunek proponując bezpłatne uruchamianie samochodów w których padł akumulator. Usługa będzie dostępna od 7:00 do 21:00 od poniedziałku do piątku. Dziś Mikołaj otworzył lodowisko w Koziegłowach. Biały orlik będzie czynny w godz. 15:00-19:30 w dni robocze, a w weekendy już od 10:00.

Wczoraj na sesji Rady Miasta i Gminy Żarki uchwalono strategię rozwoju gminy, program przeciwdziałania narkomanii oraz program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Radni Gminy Niegowa uchwalili wysokość podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz stawek podatku od środków transportowych na 2017 rok. Podobnie jak w Żarkach przyjęto nowe programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.

Jutro o 17:00 w Masłońskim warsztaty kulinarne pod znakiem bożonarodzeniowych smaków. Organizatorem zajęć jest klub "Natalinki", który niedawno obchodził 5-lecie działalności.

Zmieniają się godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w Myszkowie: w środy placówka będzie czynna do godz. 18:00, ale w piątki do 15:00. Biblioteka ta jest organizatorem konkursu wiedzy o atrakcjach turystycznych powiatu myszkowskiego. Natomiast działająca w Jastrzębiu filia gminnej biblioteki w Poraju niestety będzie zamknięta do końca roku.

19:36, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 grudnia 2016

W Żarkach o 17:00 kolejne "spotkanie z historią" - w Miejsko-Gminnym Domu Kultury dr Krzysztof Tabaka opowie o znaczeniu Bliskiego Wschodu. W tym samym miejscu o 17:30 rozpoczną się bezpłatne warsztaty "bądźmy wszyscy w kulturze" a następnie pokaz filmu "Planeta Singli". Jest to przedsięwzięcie Fundacji Legalna Kultura.

O 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Myszkowa odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Starego Myszkowa w sprawie przebudowy ulicy Ogrodowej - planowane jest położenie nawierzchni asfaltowej oraz budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Projekt obejmuje także łącznik z ul. Sucharskiego.

W sobotni wieczór na Światowicie uporano się z usunięciem wykolejonych wagonów i przywrócono przejezdność ale tylko na jednym torze. Nadal ruch odbywa się wahadłowo, toteż występują kilkuminutowe opóźnienia, a na stacji w Myszkowie część pociągów w kierunku Częstochowy może być kierowana na peron drugi. Na Mijaczowie przy Zespole Szkół nr 1 uruchomiono lodowisko (biały orlik)! Zimowa atrakcja jest bezpłatna i dostępna codziennie od 9:00 do 20:00 (z przerwą 14:00-15:00).

16:43, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 grudnia 2016

Niedługo Mikołajki, a za niespełna trzy tygodnie święta - nie pozwólmy, aby ktoś w ten piękny czas był smutny i bez środków do życia.

Klub sportowy MKS Myszków przeprowadził zbiórkę zabawek dla dzieci z domu dziecka, ale to nie koniec okazji do niesienia pomocy. Jeśli masz dobre, a już niepotrzebne książki - zanieś je do Biblioteki Pedagogicznej przy Pułaskiego. Adresatem tej akcji jest Szkoła Polska we Lwowie - dary można przekazywać do 15. grudnia.

Do XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze ponad miesiąc ale wolontariusze mogą się już zgłaszać. Trwa akcja Szlachetna Paczka, a Caritas po naszych kościołach sprzedaje świece (dochód przeznaczony na dożywianie i wypoczynek dla dzieci z uboższych rodzin). Jeśli nie możemy pozwolić sobie na pomoc finansową pojutrze o 18:45 włączmy telewizor na kanał Polsatu by oglądać mikołajkowy blok reklamowy.

20:25, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 grudnia 2016

Dziś o 16:45 obok domu kultury w Żarkach nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, a po nim przedstawienie "Królowa śniegu" i prezentacja Zumba Kids. W Lgocie Mokrzesz o 10:00 rozpocznie się turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W porajskim GOKu odbywa się kiermasz rękodzieła artystycznego.

Mikołajki już nie długo ale z racji faktu, że w tym roku przypadają we wtorek toteż większość instytucji organizuje go w ten weekend. Część imprez miała miejsce już wczoraj; w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie spotkanie z Mikołajem w niedzielę o 17:00 (w programie również seans filmowy "Wilk w owczej skórze"). Na początku przyszłego tygodnia będzie się działo w Żarkach, a w Myszkowie uruchomione zostanie lodowisko ("biały orlik").

Dziś w Kauflandzie zbiórka zabawek i słodyczy dla dzieci z uboższych rodzin...

08:43, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 grudnia 2016

Ledwie zaczął się grudzień a już tyle się dzieje. Duże sklepy powoli zaczynają wprowadzać świąteczny nastrój i mikołajkowo-bożonarodzeniowe promocje. Myszkowska służba zdrowia dziś wzbogaciła się o nowe karetki pogotowia... ich zakup poddaje pod dyskusję nowa lokalna gazeta "Demokratyczna" wietrząc aferę. Natomiast na pierwszej stronie "Gazety Myszkowskiej" dziś o pijanym pracowniku MOSiRu. Ale tematem nr 1, który przyciągnął uwagę mediów, jest wypadek kolejowy w Myszkowie-Światowicie. Ok 4:30 pociąg towarowy z węglarkami najechał na tył pociągu z cysternami. Gdyby nie czujność maszynisty mogło się to skończyć dużo gorzej. W wypadku ranny został jeden z maszynistów, lokomotywa uległa częściowemu spaleniu, a strażaków czeka sporo pracy przy przepompowywaniu substancji ropopochodnych i usuwaniu skutków zdarzenia (wykolejone wagony). Prawdopodobną przyczyną była niesprawność systemu semaforowego. Wypadek na tej ruchliwej linii kolejowej (Częstochowa-Katowice) spowodował utrudnienia nie tylko dla nas, ale i podróżujących na dalsze odległości: pociągi dalekobieżne będą kursować drogami okrężnymi, a w ruchu lokalnym na odc. Myszków-Zawiercie została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Urząd miasta w Myszkowie jak i starostwo prześcigają się w informowaniu o pracy swoich sztabów kryzysowych. Utrudnienia mogą potrwać cały dzisiejszy dzień, a jutro - jeśli uda się przywrócić przejezdność - niewykluczone są opóźnienia. Zablokowany jest przejazd kolejowy w ciągu ul. Partyzantów. Na domiar złego nocna wichura jeszcze bardziej pogorszyła funkcjonowanie komunikacji - w południowej części województwa występują utrudnienia spowodowane powalonymi drzewami (opóźnienia, zastępcza komunikacja w okolicach Cieszyna). Pojawiają się doniesienia o lokalnych szkodach wywołanych silnym wiatrem również na terenie naszego powiatu (m.in. usunięto konary złamanych drzew przy sześciu ulicach w Myszkowie).

Niemal cztery lata temu (dokładnie 13. grudnia 2012) wykoleił się pociąg towarowy w Poraju powodując zawieszenie ruchu kolejowego na prawie dwie doby. W sąsiedztwie naszego powiatu miała miejsce jedna z największych katastrof kolejowych w powojennej historii Polski (Chałupy k. Szczekocin); a wcześniej doszło do wykolejenia pospiesznego w Babach k. Piotrkowa Trybunalskiego - maszynistą feralnego pociągu był myszkowianin. Co ciekawe w tym samym miejscu rok później doszło do innego incydentu - maszynista pociągu towarowego zatrzymał skład i odmówił dalszej jazdy. Powodem miała być... niesprawna sygnalizacja jednego z semaforów!

20:16, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 grudnia 2016

Przez cały październik myszkowskie kino jakby szykowało nas na święto zmarłych (a może i 11.XI) serwując "Smoleńsk", "Wołyń" i poważne filmy... ledwie minął początek listopada a na ekranie zawitała "Bridget Jones". Pewien zgrzyt był (bo obchodzona jest oktawa święta zmarłych), ale i tak trzeba chwalić MDK za szybszy dostęp do filmowych nowości. Weekend 11-13. listopada jak zwykle należał do najmniej ciekawych długich weekendów w roku. Standardowo były msze za Ojczyznę, marsze i przemówienia miejscowych notabli. Jedynie możemy się pochwalić Wojewódzkim Festiwalem Pieśni Patriotycznej organizowanym przez myszkowski Dom Kultury. W skali ogólnopolskiej doszło do przepychanek i politycznych gierek - najlepszym sposobem na świętowanie 11. listopada było kibicowanie naszej reprezentacji w piłce nożnej, która wypełniła swój patriotyczny obowiązek w pięknym stylu pokonując Rumunię. Nic dziwnego, że z braku innych propozycji lokale w piątkowy wieczór były zapełnione... ale i w kwestii zabawy większość społeczeństwa była w małej niepewności. W niedzielę 6.XI na ambonach nic nie mówiono o świętowaniu 11. listopada, który przypadał na piątek - kuria częstochowska dopiero 8. listopada zdecydowała się na ogłoszenie dyspensy na okazję Święta Niepodległości.

Najgłośniej było o nożowniku, który zaatakował pracownicę jednej z firm w kompleksie dawnej MyFaNy. 25-latek od dłuższego czasu interesował się zabójcami, rano 15. listopada po przyjściu do pracy zaatakował przypadkową kobietę. Skojarzenie z Kajetanem Poznańskim nasuwa się samo - na szczęście na Światowicie nie doszło do zabójstwa, bowiem nóż złamał się w ciele 40-latki, a napastnik został obezwładniony - w areszcie czeka na długi wyrok. Początek listopada nie był tak zły jak w latach poprzednich - na terenie powiatu odnotowano tylko jeden wypadek, 17 kolizji i czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Niestety dalsze tygodnie listopada na skutek zmiennych warunków okazały się być tragiczne na drogach. Śmierć poniósł 65-letni pieszy na ul. Wyzwolenia, w Rzeniszowie potrącony został 38-letni myszkowianin (zmarł w szpitalu); na Słowackiego w Myszkowie doszło do zderzenia autobusu z osobówką. Zatrzymano 52-latka kierującego skodą pod wpływem alkoholu (na domiar z już orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów), motorowerzystę który wydmuchał 3 promile i pięciu rowerzystów (w tym jednego dwukrotnie!). Na "jedynce" zatrzymano 55-letniego mieszkańca Katowic, który kierował samochodem na podwójnym gazie oraz 54-latkę z Piaseczna, która wsiadła za kółko mimo cofniętych uprawnień. Jeszcze bardziej "popisał" się 41-letni siewierzanin, który uciekał przed drogówką ulicami Myszkowa - złamał szereg przepisów, miał ponad 2 promile we krwi, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Za posiadanie marihuany zatrzymano 17-latka z Żarek.

Powołano Młodzieżową Radę Miasta Myszkowa - przewodniczącym została Mira Bożek, wiceprzewodniczącą Ewa Żmudzka, a sekretarzem Sandra Lipińska. W dniach 18-22 listopada myszkowska społeczność głosowała nad budżetem obywatelskim na 2017 rok. Kolejny raz na Będuszu zgłoszono kilka drobnych projektów - szanse na realizację mają dwa, a nawet trzy z nich. Podobnie w Nowej Wsi, gdzie w pierwszej kolejności wykonany ma być remont ul. Rymarskiej, a w drugiej transzy prace na Jaskółczej. W Centrum realizowana będzie koncepcja "boisko na piątkę", na Mijaczowie rozbudowa parku leśnego Michałów, Na Pohulance dalsze prace przy zespole szkół nr 2, a w obrębie Podlasu projekt, który w zeszłym roku nie przeszedł - remont Pszennej, Ziemniaczanej, Żareckiej i Żniwnej. Propozycje z terenu Mrzygłodu, Mrzygłódki i Ciszówki nie były poddane głosowaniu bowiem nie miały konkurencji. Są to odpowiednio: przebudowa Placu Sportowego, asfalt w ul. Palmowej oraz remont chodnika w ul. Waryńskiego wraz z budową siłowni zewnętrznej. Mieszkańcy Gniazdowa i Koziegłów domagali się by w ramach przebudowy DW-789 powstała w tej części gminy obwodnica - prośba będzie uwzględniona, a nawet będą mogli wziąć udział w konsultacjach i opowiedzieć się za wariantem obwodnicy.

Na fali tych wszystkich głosowań burmistrz Myszkowa z konsultacjami już trochę przesadza. Ogłoszenie głosowania na atrakcję wodną na "Dotyku Jury" może wywołać niepokój w sprawie planowanego basenu a włodarz posądzany o polityczne manipulacje. Większość mieszkańców pamięta otwarty basen w miejscu dzisiejszej sadzawki przy zbiegu ulic Granicznej, Millenium i Dobrej. Ostatnio dużo się mówiło o jego odbudowie by w upalne dni można było cieszyć się nie tylko z krytego basenu w MOSiRze ale i z basenu na świeżym powietrzu; w dodatku mieć na wyciągnięcie ręki atrakcje sportowe Dotyku Jury i trasę zdrowia. Jeszcze wiosną były silne oczekiwania że latem zapomniany i zarośnięty basen powróci do świetności, bo w jego rejonie pojawił się ciężki sprzęt. Jednak w maju dowiedzieliśmy się że cała odbudowa basenu będzie dość kosztowna i niesie za sobą dodatkowe wymogi (m.in. ratownik) w zależności od jego głębokości. Plany zostały chwilowo odłożone - na szczęście lato nie było zbyt upalne, a pod koniec wakacji mogliśmy się bawić na otwarciu sceny plenerowej. Teraz urząd miasta "wyskoczył" z pomysłem konsultacji "jaka atrakcja wodna na Dotyku Jury"... ale nad czym tu debatować - większość czeka na przywrócenie dawnej świetności tego miejsca. Czy są problemy z projektem i wykonaniem długo oczekiwanego basenu? czy urząd decyduje się na konsultacje celem zmiany planów (w nadziei że będzie dużo głosów z innymi pomysłami), albo zwyczajnie by odwlec w czasie realizację tej obietnicy? Łatwo wtedy powiedzieć, że część obywateli jednak chce fontanny czy też większego jacuzzi a samorząd chce się liczyć z ich potrzebami, że trzeba zmodyfikować projekty i budżet... Byłby to pretekst, żeby również w 2017 w związku z powyższym realizacja atrakcji wodnej sie przesuneła. Ale w 2018 już na pewno będzie - bo to rok wyborów samorządowych i burmistrz będzie chciał przeciąć wstęgę, wygłosić kwiecistą mowę jak to szanuje wszystkich wyborców i bierze pod uwagę pomysły prostego człowieka, itd, itd... Jeden z poprzedników też w ostatniej chwili chciał się wykazać rozbudowując oczyszczalnię i przebudowując ul. 11. Listopada, ale myszkowianie na to nie polecieli. Poprzedni prezydent (z tej samej partii co burmistrz) chciał ratować sytuację zarządzając referendum, które nie miało większego sensu. Burmistrzu Żaku! nie idź tą drogą! Tak jak i w przypadku nieudanego głosowania nad okręgami jednomandatowymi, finansowaniem partii i wykładnią przepisów podatkowych zachęcałem, a nie bojkotowałem - tak samo teraz apeluję o liczny udział w konsultacjach i opowiedzeniem się za realizacją wcześniejszych obietnic - miał być basen to nie kombinujcie! niech na Pohulance wreszcie odrodzi się basen! Otwarte baseny nie funkcjonują przez cały rok - w przerwie można go rozbudować o zjeżdżalnie czy zamontować w ścianach jaccuzzi. A fontannę można odbudować - działała w tej samej dzielnicy obok dawnej Międzyzakładowej Przychodni Przemysłowej (obecnie ośrodek zdrowia i PUP). Na odnowionym skwerze z fontanną można by się wyluzować w trakcie oczekiwania na wizytę u lekarza, na pociąg czy miejski autobus.

Podjęto uchwały w sprawie zakupu karetek pogotowia i ustalenia harmonogramu dyżurów aptek na 2017 rok. Jest nadzieja na powrót kardiologii do szpitala powiatowego. Gminy podjęły uchwały w sprawie wysokości podatków od nieruchomości i środków transportu na 2017 rok. Nie udało się sprzedać kolejnych działek na polach będuskich (brak oferentów) - kolejny przetarg jest planowany na styczeń. Doszła do skutku licytacja majątku papierni - cały zakład trafił w ręce Schmuacher Packaging sp. z o.o. co wiąże się z nadziejami na rozruch zakładu. Niestety zlicytowano też część działek zarządzanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w cennej przyrodniczo Ostoi Kroczyckiej. Pod młotek trafiła m.in. Jaskinia Żabia i część rezerwatu Góra Zborów - ten ostatni fragment na szczęście nie został sprzedany.

Krytykuję halloween; nazwa "czarny piątek" też początkowo wzbudziła we mnie niesmak, ale w końcu nie ma to jak wyprzedaże - każde promocje są pożądane! Do akcji włączyły się nie tylko duże sklepy ale i mniejsze sieciówki w Myszkowie. Za kilkanaście złotych dało mi się kupić pasek do spodni i kilka par skarpet :) W sporcie mogliśmy się cieszyć kolejnymi widowiskami - mecze przeciągano aż do 20. listopada. W najbliższym czasie planuję podsumować listopadowe wyniki naszych drużyn. Jednak spadł śnieg toteż trzeba pomyśleć o sportach zimowych - w Przewodziszowicach działa klub narciarstwa biegowego. Z racji pogodnej pierwszej połowy listopada nastawił się na alternatywne nartorolki i grawitacyjne hulajnogi (mówiło o tym nawet Radio Katowice), ale może nie będzie to potrzebne jeśli śnieg się utrzyma?

19:10, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 października 2016

W IV lidze MKS Myszków znów zagra u siebie i ponownie z rezerwami innego znanego klubu (Piasta Gliwice). Polonia Poraj także podejmie rezerwy - przeciwnikiem będzie Raków II Częstochowa. Obserwując ostatnie poczynania MKSu najbliższy pojedynek nie wydaje się być łatwym. Co do meczu w Poraju może być ciekawie z uwagi na powiązania piłkarzy (część Polonistów zaliczyła niegdyś staż w Rakowie i odwrotnie).

W okręgówce zakończono rundę jesienną, ale postanowiono na konto wiosny przeprowadzić jeszcze jedną kolejkę. LZS Mrzygłód przed szansą na powrót do czołówki tabeli - zagra na własnym boisku z Czarnymi Starcza, których pokonali pod koniec wakacji. Zieloni Żarki podejmą Unię Kalety - zespół, który w tabeli plasuje się tuż za Żarkami, a który dwa tygodnie temu sprawił niespodziankę pokonując LZS.

W klasie A ostatnia kolejka rundy jesiennej, ale nie ostatnie mecze w tym roku. Mała Panew Cynków podejmie Orkana Rzerzęczyce; pozostałe nasze kluby zagrają na wyjazdach. Jura Niegowa jedzie do podczęstochowskiego Olsztyna, Sparta Siedlec Duży do Koniecpola, a w niedzielę Warta Myszków rozegra mecz z ostatnią w tabeli Wartą Zawada.

W B-klasie rundę jesienną zakończono - piłkarze już odpoczywają. Natomiast w III lidze kobiet ostatnia kolejka już w ten weekend! MKS Myszków o 11:00 rozpocznie pojedynek z groźnym przeciwnikiem - rezerwami Czarnych Sosnowiec. Sosnowiczanki zajmują 3. miejsce minimalnie odstając od Polonii i Jaskółek, a mając największą ilość strzelonych goli w tej grupie! Mimo wszystko myszkowskie dziewczęta utrzymają swoją wysoką piątą pozycję (gdyż szóste w tabeli panie z Katowic mają cztery punkty straty). Polonia Poraj spotka się w niedzielę o 13:00 z Orłem Pawonków i bez problemu powinna utrzymać swoją pozycję lidera tej ligi!

19:48, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 października 2016

W poprzedni weekend doszło do dwóch kolizji: na ul. Porajskiej w Koziegłowach mercedes zahaczył o jadącą z przeciwka scanię, a na Kościuszki w Myszkowie opel wypadł z drogi uderzając w słup. Dziś mundurowi weszli do domu w Poraju, gdzie zatrzymali 24-latka za posiadanie marihuany. W poniedziałek przez Polskę przeszła kolejna fala czarnych protestów - jeden z nich po raz drugi odbył się w Zawierciu (obecne były mieszkanki Myszkowa).

Dziś o 11:00 na sesji rady gminy Poraj wybrano nowego przewodniczącego rady (w związku z tym, że Katarzyna Kaźmierczak została powołana na stanowisko wicewójta), wysłuchano raportu na temat oświaty, podjęto uchwały w sprawie pomocy finansowej dla policji i zmian w budżecie. Jutro o 9:00 zbiorą się rajcy żareccy celem uchwalenia przyszłorocznych stawek podatku od nieruchomości, dotacji dla OSP i zmian w budżecie. O 10:30 początek sesji rady powiatu na której przedstawiona ma być informacja na temat przygotowania dróg do zimowego utrzymania i podjęte uchwały m.in. w sprawie zmian w budżecie i badania finansów ZOZu. O 12:00 radni gminy Niegowa będą debatować na temat oświaty, działalności OSP, przyjęcia nowego loga gminy i zmian w budżecie.

Dziś o 17:00 w porajskim GOKu warsztaty szydełkowania.

W sobotę 29. października w Żarkach przedstawienie Teatru Fajrant "Cocainka". W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie wernisaż "malarskie rozważania" Łukasza Zwolińskiego. Kino "Bajka" w Poraju proponuje "Hotel Transylwania" i "Jeźdźców Apokalipsy".

W niedzielę 30. października kolejny "Bieg po zdrowie" na Pohulance (tym razem o 18:00).

Uwaga! w poniedziałek urząd gminy Niegowa będzie nieczynny.

14:26, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 99