RSS
niedziela, 04 grudnia 2016

Niedługo Mikołajki, a za niespełna trzy tygodnie święta - nie pozwólmy, aby ktoś w ten piękny czas był smutny i bez środków do życia.

Klub sportowy MKS Myszków przeprowadził zbiórkę zabawek dla dzieci z domu dziecka, ale to nie koniec okazji do niesienia pomocy. Jeśli masz dobre, a już niepotrzebne książki - zanieś je do Biblioteki Pedagogicznej przy Pułaskiego. Adresatem tej akcji jest Szkoła Polska we Lwowie - dary można przekazywać do 15. grudnia.

Do XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze ponad miesiąc ale wolontariusze mogą się już zgłaszać. Trwa akcja Szlachetna Paczka, a Caritas po naszych kościołach sprzedaje świece (dochód przeznaczony na dożywianie i wypoczynek dla dzieci z uboższych rodzin). Jeśli nie możemy pozwolić sobie na pomoc finansową pojutrze o 18:45 włączmy telewizor na kanał Polsatu by oglądać mikołajkowy blok reklamowy.

20:25, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 grudnia 2016

Dziś o 16:45 obok domu kultury w Żarkach nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, a po nim przedstawienie "Królowa śniegu" i prezentacja Zumba Kids. W Lgocie Mokrzesz o 10:00 rozpocznie się turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W porajskim GOKu odbywa się kiermasz rękodzieła artystycznego.

Mikołajki już nie długo ale z racji faktu, że w tym roku przypadają we wtorek toteż większość instytucji organizuje go w ten weekend. Część imprez miała miejsce już wczoraj; w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie spotkanie z Mikołajem w niedzielę o 17:00 (w programie również seans filmowy "Wilk w owczej skórze"). Na początku przyszłego tygodnia będzie się działo w Żarkach, a w Myszkowie uruchomione zostanie lodowisko ("biały orlik").

Dziś w Kauflandzie zbiórka zabawek i słodyczy dla dzieci z uboższych rodzin...

08:43, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 grudnia 2016

Ledwie zaczął się grudzień a już tyle się dzieje. Duże sklepy powoli zaczynają wprowadzać świąteczny nastrój i mikołajkowo-bożonarodzeniowe promocje. Myszkowska służba zdrowia dziś wzbogaciła się o nowe karetki pogotowia... ich zakup poddaje pod dyskusję nowa lokalna gazeta "Demokratyczna" wietrząc aferę. Natomiast na pierwszej stronie "Gazety Myszkowskiej" dziś o pijanym pracowniku MOSiRu. Ale tematem nr 1, który przyciągnął uwagę mediów, jest wypadek kolejowy w Myszkowie-Światowicie. Ok 4:30 pociąg towarowy z węglarkami najechał na tył pociągu z cysternami. Gdyby nie czujność maszynisty mogło się to skończyć dużo gorzej. W wypadku ranny został jeden z maszynistów, lokomotywa uległa częściowemu spaleniu, a strażaków czeka sporo pracy przy przepompowywaniu substancji ropopochodnych i usuwaniu skutków zdarzenia (wykolejone wagony). Prawdopodobną przyczyną była niesprawność systemu semaforowego. Wypadek na tej ruchliwej linii kolejowej (Częstochowa-Katowice) spowodował utrudnienia nie tylko dla nas, ale i podróżujących na dalsze odległości: pociągi dalekobieżne będą kursować drogami okrężnymi, a w ruchu lokalnym na odc. Myszków-Zawiercie została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Urząd miasta w Myszkowie jak i starostwo prześcigają się w informowaniu o pracy swoich sztabów kryzysowych. Utrudnienia mogą potrwać cały dzisiejszy dzień, a jutro - jeśli uda się przywrócić przejezdność - niewykluczone są opóźnienia. Zablokowany jest przejazd kolejowy w ciągu ul. Partyzantów. Na domiar złego nocna wichura jeszcze bardziej pogorszyła funkcjonowanie komunikacji - w południowej części województwa występują utrudnienia spowodowane powalonymi drzewami (opóźnienia, zastępcza komunikacja w okolicach Cieszyna). Pojawiają się doniesienia o lokalnych szkodach wywołanych silnym wiatrem również na terenie naszego powiatu (m.in. usunięto konary złamanych drzew przy sześciu ulicach w Myszkowie).

Niemal cztery lata temu (dokładnie 13. grudnia 2012) wykoleił się pociąg towarowy w Poraju powodując zawieszenie ruchu kolejowego na prawie dwie doby. W sąsiedztwie naszego powiatu miała miejsce jedna z największych katastrof kolejowych w powojennej historii Polski (Chałupy k. Szczekocin); a wcześniej doszło do wykolejenia pospiesznego w Babach k. Piotrkowa Trybunalskiego - maszynistą feralnego pociągu był myszkowianin. Co ciekawe w tym samym miejscu rok później doszło do innego incydentu - maszynista pociągu towarowego zatrzymał skład i odmówił dalszej jazdy. Powodem miała być... niesprawna sygnalizacja jednego z semaforów!

20:16, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 grudnia 2016

Przez cały październik myszkowskie kino jakby szykowało nas na święto zmarłych (a może i 11.XI) serwując "Smoleńsk", "Wołyń" i poważne filmy... ledwie minął początek listopada a na ekranie zawitała "Bridget Jones". Pewien zgrzyt był (bo obchodzona jest oktawa święta zmarłych), ale i tak trzeba chwalić MDK za szybszy dostęp do filmowych nowości. Weekend 11-13. listopada jak zwykle należał do najmniej ciekawych długich weekendów w roku. Standardowo były msze za Ojczyznę, marsze i przemówienia miejscowych notabli. Jedynie możemy się pochwalić Wojewódzkim Festiwalem Pieśni Patriotycznej organizowanym przez myszkowski Dom Kultury. W skali ogólnopolskiej doszło do przepychanek i politycznych gierek - najlepszym sposobem na świętowanie 11. listopada było kibicowanie naszej reprezentacji w piłce nożnej, która wypełniła swój patriotyczny obowiązek w pięknym stylu pokonując Rumunię. Nic dziwnego, że z braku innych propozycji lokale w piątkowy wieczór były zapełnione... ale i w kwestii zabawy większość społeczeństwa była w małej niepewności. W niedzielę 6.XI na ambonach nic nie mówiono o świętowaniu 11. listopada, który przypadał na piątek - kuria częstochowska dopiero 8. listopada zdecydowała się na ogłoszenie dyspensy na okazję Święta Niepodległości.

Najgłośniej było o nożowniku, który zaatakował pracownicę jednej z firm w kompleksie dawnej MyFaNy. 25-latek od dłuższego czasu interesował się zabójcami, rano 15. listopada po przyjściu do pracy zaatakował przypadkową kobietę. Skojarzenie z Kajetanem Poznańskim nasuwa się samo - na szczęście na Światowicie nie doszło do zabójstwa, bowiem nóż złamał się w ciele 40-latki, a napastnik został obezwładniony - w areszcie czeka na długi wyrok. Początek listopada nie był tak zły jak w latach poprzednich - na terenie powiatu odnotowano tylko jeden wypadek, 17 kolizji i czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Niestety dalsze tygodnie listopada na skutek zmiennych warunków okazały się być tragiczne na drogach. Śmierć poniósł 65-letni pieszy na ul. Wyzwolenia, w Rzeniszowie potrącony został 38-letni myszkowianin (zmarł w szpitalu); na Słowackiego w Myszkowie doszło do zderzenia autobusu z osobówką. Zatrzymano 52-latka kierującego skodą pod wpływem alkoholu (na domiar z już orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów), motorowerzystę który wydmuchał 3 promile i pięciu rowerzystów (w tym jednego dwukrotnie!). Na "jedynce" zatrzymano 55-letniego mieszkańca Katowic, który kierował samochodem na podwójnym gazie oraz 54-latkę z Piaseczna, która wsiadła za kółko mimo cofniętych uprawnień. Jeszcze bardziej "popisał" się 41-letni siewierzanin, który uciekał przed drogówką ulicami Myszkowa - złamał szereg przepisów, miał ponad 2 promile we krwi, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Za posiadanie marihuany zatrzymano 17-latka z Żarek.

Powołano Młodzieżową Radę Miasta Myszkowa - przewodniczącym została Mira Bożek, wiceprzewodniczącą Ewa Żmudzka, a sekretarzem Sandra Lipińska. W dniach 18-22 listopada myszkowska społeczność głosowała nad budżetem obywatelskim na 2017 rok. Kolejny raz na Będuszu zgłoszono kilka drobnych projektów - szanse na realizację mają dwa, a nawet trzy z nich. Podobnie w Nowej Wsi, gdzie w pierwszej kolejności wykonany ma być remont ul. Rymarskiej, a w drugiej transzy prace na Jaskółczej. W Centrum realizowana będzie koncepcja "boisko na piątkę", na Mijaczowie rozbudowa parku leśnego Michałów, Na Pohulance dalsze prace przy zespole szkół nr 2, a w obrębie Podlasu projekt, który w zeszłym roku nie przeszedł - remont Pszennej, Ziemniaczanej, Żareckiej i Żniwnej. Propozycje z terenu Mrzygłodu, Mrzygłódki i Ciszówki nie były poddane głosowaniu bowiem nie miały konkurencji. Są to odpowiednio: przebudowa Placu Sportowego, asfalt w ul. Palmowej oraz remont chodnika w ul. Waryńskiego wraz z budową siłowni zewnętrznej. Mieszkańcy Gniazdowa i Koziegłów domagali się by w ramach przebudowy DW-789 powstała w tej części gminy obwodnica - prośba będzie uwzględniona, a nawet będą mogli wziąć udział w konsultacjach i opowiedzieć się za wariantem obwodnicy.

Na fali tych wszystkich głosowań burmistrz Myszkowa z konsultacjami już trochę przesadza. Ogłoszenie głosowania na atrakcję wodną na "Dotyku Jury" może wywołać niepokój w sprawie planowanego basenu a włodarz posądzany o polityczne manipulacje. Większość mieszkańców pamięta otwarty basen w miejscu dzisiejszej sadzawki przy zbiegu ulic Granicznej, Millenium i Dobrej. Ostatnio dużo się mówiło o jego odbudowie by w upalne dni można było cieszyć się nie tylko z krytego basenu w MOSiRze ale i z basenu na świeżym powietrzu; w dodatku mieć na wyciągnięcie ręki atrakcje sportowe Dotyku Jury i trasę zdrowia. Jeszcze wiosną były silne oczekiwania że latem zapomniany i zarośnięty basen powróci do świetności, bo w jego rejonie pojawił się ciężki sprzęt. Jednak w maju dowiedzieliśmy się że cała odbudowa basenu będzie dość kosztowna i niesie za sobą dodatkowe wymogi (m.in. ratownik) w zależności od jego głębokości. Plany zostały chwilowo odłożone - na szczęście lato nie było zbyt upalne, a pod koniec wakacji mogliśmy się bawić na otwarciu sceny plenerowej. Teraz urząd miasta "wyskoczył" z pomysłem konsultacji "jaka atrakcja wodna na Dotyku Jury"... ale nad czym tu debatować - większość czeka na przywrócenie dawnej świetności tego miejsca. Czy są problemy z projektem i wykonaniem długo oczekiwanego basenu? czy urząd decyduje się na konsultacje celem zmiany planów (w nadziei że będzie dużo głosów z innymi pomysłami), albo zwyczajnie by odwlec w czasie realizację tej obietnicy? Łatwo wtedy powiedzieć, że część obywateli jednak chce fontanny czy też większego jacuzzi a samorząd chce się liczyć z ich potrzebami, że trzeba zmodyfikować projekty i budżet... Byłby to pretekst, żeby również w 2017 w związku z powyższym realizacja atrakcji wodnej sie przesuneła. Ale w 2018 już na pewno będzie - bo to rok wyborów samorządowych i burmistrz będzie chciał przeciąć wstęgę, wygłosić kwiecistą mowę jak to szanuje wszystkich wyborców i bierze pod uwagę pomysły prostego człowieka, itd, itd... Jeden z poprzedników też w ostatniej chwili chciał się wykazać rozbudowując oczyszczalnię i przebudowując ul. 11. Listopada, ale myszkowianie na to nie polecieli. Poprzedni prezydent (z tej samej partii co burmistrz) chciał ratować sytuację zarządzając referendum, które nie miało większego sensu. Burmistrzu Żaku! nie idź tą drogą! Tak jak i w przypadku nieudanego głosowania nad okręgami jednomandatowymi, finansowaniem partii i wykładnią przepisów podatkowych zachęcałem, a nie bojkotowałem - tak samo teraz apeluję o liczny udział w konsultacjach i opowiedzeniem się za realizacją wcześniejszych obietnic - miał być basen to nie kombinujcie! niech na Pohulance wreszcie odrodzi się basen! Otwarte baseny nie funkcjonują przez cały rok - w przerwie można go rozbudować o zjeżdżalnie czy zamontować w ścianach jaccuzzi. A fontannę można odbudować - działała w tej samej dzielnicy obok dawnej Międzyzakładowej Przychodni Przemysłowej (obecnie ośrodek zdrowia i PUP). Na odnowionym skwerze z fontanną można by się wyluzować w trakcie oczekiwania na wizytę u lekarza, na pociąg czy miejski autobus.

Podjęto uchwały w sprawie zakupu karetek pogotowia i ustalenia harmonogramu dyżurów aptek na 2017 rok. Jest nadzieja na powrót kardiologii do szpitala powiatowego. Gminy podjęły uchwały w sprawie wysokości podatków od nieruchomości i środków transportu na 2017 rok. Nie udało się sprzedać kolejnych działek na polach będuskich (brak oferentów) - kolejny przetarg jest planowany na styczeń. Doszła do skutku licytacja majątku papierni - cały zakład trafił w ręce Schmuacher Packaging sp. z o.o. co wiąże się z nadziejami na rozruch zakładu. Niestety zlicytowano też część działek zarządzanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w cennej przyrodniczo Ostoi Kroczyckiej. Pod młotek trafiła m.in. Jaskinia Żabia i część rezerwatu Góra Zborów - ten ostatni fragment na szczęście nie został sprzedany.

Krytykuję halloween; nazwa "czarny piątek" też początkowo wzbudziła we mnie niesmak, ale w końcu nie ma to jak wyprzedaże - każde promocje są pożądane! Do akcji włączyły się nie tylko duże sklepy ale i mniejsze sieciówki w Myszkowie. Za kilkanaście złotych dało mi się kupić pasek do spodni i kilka par skarpet :) W sporcie mogliśmy się cieszyć kolejnymi widowiskami - mecze przeciągano aż do 20. listopada. W najbliższym czasie planuję podsumować listopadowe wyniki naszych drużyn. Jednak spadł śnieg toteż trzeba pomyśleć o sportach zimowych - w Przewodziszowicach działa klub narciarstwa biegowego. Z racji pogodnej pierwszej połowy listopada nastawił się na alternatywne nartorolki i grawitacyjne hulajnogi (mówiło o tym nawet Radio Katowice), ale może nie będzie to potrzebne jeśli śnieg się utrzyma?

19:10, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 października 2016

W IV lidze MKS Myszków znów zagra u siebie i ponownie z rezerwami innego znanego klubu (Piasta Gliwice). Polonia Poraj także podejmie rezerwy - przeciwnikiem będzie Raków II Częstochowa. Obserwując ostatnie poczynania MKSu najbliższy pojedynek nie wydaje się być łatwym. Co do meczu w Poraju może być ciekawie z uwagi na powiązania piłkarzy (część Polonistów zaliczyła niegdyś staż w Rakowie i odwrotnie).

W okręgówce zakończono rundę jesienną, ale postanowiono na konto wiosny przeprowadzić jeszcze jedną kolejkę. LZS Mrzygłód przed szansą na powrót do czołówki tabeli - zagra na własnym boisku z Czarnymi Starcza, których pokonali pod koniec wakacji. Zieloni Żarki podejmą Unię Kalety - zespół, który w tabeli plasuje się tuż za Żarkami, a który dwa tygodnie temu sprawił niespodziankę pokonując LZS.

W klasie A ostatnia kolejka rundy jesiennej, ale nie ostatnie mecze w tym roku. Mała Panew Cynków podejmie Orkana Rzerzęczyce; pozostałe nasze kluby zagrają na wyjazdach. Jura Niegowa jedzie do podczęstochowskiego Olsztyna, Sparta Siedlec Duży do Koniecpola, a w niedzielę Warta Myszków rozegra mecz z ostatnią w tabeli Wartą Zawada.

W B-klasie rundę jesienną zakończono - piłkarze już odpoczywają. Natomiast w III lidze kobiet ostatnia kolejka już w ten weekend! MKS Myszków o 11:00 rozpocznie pojedynek z groźnym przeciwnikiem - rezerwami Czarnych Sosnowiec. Sosnowiczanki zajmują 3. miejsce minimalnie odstając od Polonii i Jaskółek, a mając największą ilość strzelonych goli w tej grupie! Mimo wszystko myszkowskie dziewczęta utrzymają swoją wysoką piątą pozycję (gdyż szóste w tabeli panie z Katowic mają cztery punkty straty). Polonia Poraj spotka się w niedzielę o 13:00 z Orłem Pawonków i bez problemu powinna utrzymać swoją pozycję lidera tej ligi!

19:48, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 października 2016

W poprzedni weekend doszło do dwóch kolizji: na ul. Porajskiej w Koziegłowach mercedes zahaczył o jadącą z przeciwka scanię, a na Kościuszki w Myszkowie opel wypadł z drogi uderzając w słup. Dziś mundurowi weszli do domu w Poraju, gdzie zatrzymali 24-latka za posiadanie marihuany. W poniedziałek przez Polskę przeszła kolejna fala czarnych protestów - jeden z nich po raz drugi odbył się w Zawierciu (obecne były mieszkanki Myszkowa).

Dziś o 11:00 na sesji rady gminy Poraj wybrano nowego przewodniczącego rady (w związku z tym, że Katarzyna Kaźmierczak została powołana na stanowisko wicewójta), wysłuchano raportu na temat oświaty, podjęto uchwały w sprawie pomocy finansowej dla policji i zmian w budżecie. Jutro o 9:00 zbiorą się rajcy żareccy celem uchwalenia przyszłorocznych stawek podatku od nieruchomości, dotacji dla OSP i zmian w budżecie. O 10:30 początek sesji rady powiatu na której przedstawiona ma być informacja na temat przygotowania dróg do zimowego utrzymania i podjęte uchwały m.in. w sprawie zmian w budżecie i badania finansów ZOZu. O 12:00 radni gminy Niegowa będą debatować na temat oświaty, działalności OSP, przyjęcia nowego loga gminy i zmian w budżecie.

Dziś o 17:00 w porajskim GOKu warsztaty szydełkowania.

W sobotę 29. października w Żarkach przedstawienie Teatru Fajrant "Cocainka". W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie wernisaż "malarskie rozważania" Łukasza Zwolińskiego. Kino "Bajka" w Poraju proponuje "Hotel Transylwania" i "Jeźdźców Apokalipsy".

W niedzielę 30. października kolejny "Bieg po zdrowie" na Pohulance (tym razem o 18:00).

Uwaga! w poniedziałek urząd gminy Niegowa będzie nieczynny.

14:26, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 października 2016

MKS Myszków niestety przegrał na własnym boisku z rezerwami Ruchu Chorzów - to jeden z najsłabszych występów niebieskich. Tym samym dla obu naszych czwartoligowców nie był to udany weekend. MKS spadł na miejsce 8. (jednopunktowa przewaga nad Przemszą i Szombierkami), a Polonia Poraj na 12. (tyle samo co Górnik Piaski i punkt więcej od rezerw Rakowa). Warta Zawiercie uległa Gwarkowi i tym samym nastąpiła zamiana miejsc na czele tabeli.

LZS Mrzygłód nie sprostał trudnemu przeciwnikowi jakim była Sparta Lubliniec, co spowodowało bolesny spadek na piąte miejsce (najgorsze od początku zmagań w okręgówce). Zieloni Żarki zgodnie z przewidywaniami pokonali Liswartę Lisów i wskoczyli na 6. pozycję (a więc tuż za Mrzygłód). Mało kto spodziewał się takiego obrotu sytuacji w tabeli na koniec rundy jesiennej patrząc na piękne wyczyny beniaminka i częstą nieporadność spadkowicza.

Sparta Siedlec Duży/Gniazdów nadal w formie - pokonała 2:0 Sokoła z Olsztyna k. Częstochowy (jeszcze pół roku temu pretendenta do awansu). Gole zdobyli Mateusz Kopera i Łukasz Nowak. Mała Panew Cynków wygrała z Pilicą Koniecpol 3:0 (do przerwy był bezbramkowy remis). Szkoda, że myszkowska Warta nie wykorzystała własnego boiska i uległa Kmicicowi z Kruszyny. W pierwszej połowie początek należał do Kmicica, jednak w trzy minuty po drugim golu gości Tomek Stasiura zdobył bramkę dla Warty. Gra się wyrównała, w 40. minucie bramkarz Maciej Styburski obronił karnego! Niestety w drugiej połowie Warcianie znów osłabli i skończyło się 1:3. Wczoraj Jura Niegowa pokonała 6:2 Wartę Zawada - z sześciu bramek dla Jury dwa to karne w wykonaniu Dawida Rasztabigi.

Dobrze, że w klasie B runda jesienna zakończyła się lepiej niż w okręgówce - Unia Masłońskie wygrała z Gromem Poczesna 4:1 i wywalczyła drugie miejsce! W derbach Myszkowa niespodzianek nie było ULKS pokonał aż 4:0 rezerwy MKSu. Przykrym zgrzytem była wysoka porażka KS Kotowice (1:8). ULKS Będusz zajął 5. miejsce, a KS Kotowice - 6.

Nasze panie idą jak burza! Polonistki wypełniły swoją misję rozgramiając na wyjeździe GTW Gliwice 6:0. Jeszcze lepiej spisały się piłkarki MKSu rozbijając 9:1 drużynę z Pawonkowa! Wybiła się Dagmara Romańska, która do tej pory zdobywała pojedyncze gole, a przedwczoraj pięć razy trafiła do bramki gospodarzy. Polonia Poraj utrzymuje fotel lidera, a MKS Myszków dobrą piątą pozycję - ostatnia kolejka przed zimową przerwą już za tydzień lecz sytuacja w tabeli nie powinna ulec zmianie.

11:44, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 października 2016

Dziś w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie o 16:00 przedstawienie Teatru Fajrant "Cocainka". Jeśli ktoś nie może dziś to będzie miał szansę zobaczyć występ artystów Fajrantu za tydzień w Żarkach. Na ekranie MDK będzie wyświetlany nowy film Smarzowskiego "Wołyń". A jeśli zajrzymy do myszkowskiego domu kultury to zwróćmy uwagę na obrazy Alicji Lampy - to już ostatnie dni wernisażu.

W Poraju dziś filmy "Czarownica" i "Smak Życia", a jutro zapowiadane koncerty operetkowe "W krainie uśmiechu" w wykonaniu poznańskich solistów (godz. 17:00 i 19:00).

MKS Myszków rozpoczął na własnym boisku zmagania o punkty z rezerwami Ruchu Chorzów. Polonia Poraj grała już wcześniej i niestety w Bytomiu uległa 2:4 Szombierkom.

LZS Mrzygłód ma szansę wykorzystać własne boisko by ugrać choćby punkt, bo wygrać ze Spartą Lubliniec nie jest łatwo. Zieloni Żarki wzmocnieni ostatnim sukcesem powinni wysoko pokonać outsidera Liswartę Lisów - mecz już trwa przy Steinkellera.

W klasie A Sparta Siedlec Duży gra z wysoko notowanym Sokołem Olsztyn - na szczęście na własnym boisku. Mała Panew Cynków pojechała do Koniecpola w roli faworyta. Szanse na kolejne punty ma również Warta Myszków, która podejmuje Kimicica z Kruszyny. Jura Niegowa zagra dopiero jutro - przeciwnikiem będzie ostatnia w tabeli Warta Zawada.

W klasie B mecze zwykle są rozgrywane w niedzielę, ale nie tym razem. Już niedługo skończy się pojedynek Unii Masłońskie z Gromem Poczesna, który powinien dać Unii 3 punty i pozycję wicelidera. Na Będuszu trwają derby ULKSu z rezerwami MKSu. Jutro o 14:00 KS Kotowice podejmuje oczko wyżej notowany klub ze Złotego Potoku. To ostatnia kolejka w okręgówce i w B-klasie w tym roku.

Dziewczęta z Polonii Poraj już jutro o tej porze powinny dopisać sobie 3 punkty - mecz w Gliwicach to chyba formalność. MKS Myszków ma może nieco trudniejsze zadanie (też na wyjeździe) ale Orzeł Pawonków takim orłem (raczej orlicą) nie jest.

15:26, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 października 2016

Dziś na stadionie MKSu atrakcja dla dzieci - przedstawienie cyrku Korona (jeśli ktoś nie zdąży może jutro jechać do Zawiercia).

Burmistrz Myszkowa wczoraj spotkał się z mieszkańcami Mrzygłodu, dziś o 18:30 w ZS nr 2 spotkanie z obywatelami Pohulanki, jutro o 18:00 w MDK z mieszkańcami centrum, pojutrze - w dzielnicy Podlas (dokładnie w Środowiskowym Domu Samopomocy na Gałczyńskiego) o 18:00. Meetingi mają związek przede wszystkim z budżetem obywatelskim.

Okazało się że i w naszym powiecie był hubertus (ale że słabo reklamowany to niestety nie podałem o nim wiadomości). Relacja z zakończenia sezonu łowieckiego w Niegowie pojawiła się dziś na stronie starostwa powiatowego (powiatmyszkowski.pl)

Pogoda nas nie rozpieszcza i w pewnym stopniu wpływa na liczne ostatnio kolizje... ale niestety alkohol i brawura też swoje robią. W sobotę na skrzyżowaniu Słowackiego i Spółdzielczej kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście - ten siłą uderzenia wypadł na przeciwległy pas zderzając się z renaultem. Tego samego dnia wieczorem na Gruchli kierowca tira wjechał w ogrodzenie po czym zbiegł z miejsca zdarzenia - jak się okazało był pod wpływem alkoholu (badanie wykazało 2,5 promila). W niedzielę na DW-793 w okolic Będusza renault wpadł w poślizg zderzając się z citroenem - w wypadku ucierpiało dwoje dzieci przewożonych citroenem. Wczoraj drogówka zatrzymała mieszkańca Jaworznika, który swoim volvem pędził przez Helenówkę ponad 100 km/h - "rajdowiec" tymczasowo utracił prawo jazdy.

17:10, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 października 2016

MKS Myszków nie przełamał passy zwycięstw rezerw GKSu Tychy ulegając im 1:2. Bramkę dla niebieskich zdobył Paweł Skwarczyński. Natomiast Polonia Poraj wykorzystała atut własnego boiska remisując z wyżej notowanym Nadwiślanem. Pierwsza połowa należała do przeciwnika, ale w drugiej celnie strzelali Marcin Kowalski i Rafał Psonka. MKS zdołał utrzymać szóstą pozycję (po piętach depczą rezerwy Piasta Gliwice mające taką samą liczbę punktów a minimalnie gorszy bilans bramek), a Polonia Poraj ma tyle samo punktów co Górnik Piaski... ale że 21. sierpnia z nimi przegrała to obecnie spada na 10. miejsce.

LZS Mrzygłód mocno rozczarował przegrywając z dużo niżej notowaną Unią Kalety. Co prawda mrzygłodzianie stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale skończyło się 0:2; na domiar złego Piotr Prusko otrzymał żółtą kartkę. Z kolei Zieloni Żarki niespodziewanie pokonali (i to na wyjeździe) czołowy zespół okręgówki MLKS Woźniki. To największa pozytywna niespodzianka tego weekendu i drugi największy sukces Zielonych (20. sierpnia pokonali 2:0 Spartę Lubliniec). Na tym niespodziewanym obrocie skorzystała Sparta Lubliniec obejmując fotel lidera; LZS choć przegrał to dzięki Zielonym utrzymał drugie miejsce, a żarczanie awansowali ma miejsce 7.

Mała Panew Cynków nie wystraszyła się Sokoła dzielnie walcząc zdobyła punkt utrzymując piątą pozycję (Sokół spadł na 4.), a Sparta Siedlec Duży/Gniazdów wróciła do formy rozgramiając 12:0 Jurę Niegowa. Sam Łukasz Nowak zdobył aż 8 goli, a Bartosz Kurek popisał się strzelając gola głową. Dotychczas rekord tej grupy należał do Sokoła Olsztyn który 17. września rozbił Wartę Zawada 9:0; Łukasz Nowak wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Na szczęście ta sromotna porażka nie zaszkodziła Jurze, która ma tyle samo punktów co Sparta. Spodziewana była przegrana przedostatniej w tabeli Warty z Myszkowa-Nowej Wsi ze Spartą Szczekociny, ale Warta pokazała waleczność strzelając 2 gole liderowi A-klasy (Arkadiusz Lamch i Mateusz Jasik) - gol który przeważył szalę zwycięstwa na rzecz Szczekocin padł dopiero pod koniec meczu.

W klasie B MKS II miał szansę na pierwszy punkt, ale i przedostatni w tabeli Grom Poczesna to za trudny przeciwnik dla rezerw MKSu (0:1). Trzeba zrobić przetasowanie bo kibice się denerwują, albo w przerwie zimowej niestety wycofać rezerwy. Najciekawszy pojedynek tej ligi zakończył się sprawiedliwym remisem: Unia Masłońskie - Alkas Aleksandria 1:1. ULKS Będusz nadal nie potrafi wygrać na wyjeździe (porażka 1:2 z KS Złoty Potok), a KS Kotowice tym razem pauzował. Za tydzień ostatnia kolejka w tej lidze - wicelider Lelovia Lelów będzie odpoczywać toteż Unia będzie miała szansę na zajęcie drugiego miejsca.

Piękny mecz w III lidze kobiet na stadionie przy Pułaskiego. Początek był trochę nudny, ale wkrótce nasze zawodniczki zaczęły się rozkręcać i już w 10. minucie gola zdobyła Milena Ziębińska. Na kolejną bramkę w wykonaniu tej samej piłkarki trzeba było czekać 9 minut. Później odstępy między brawami dla MKSu się skróciły: w 26. minucie strzela Dagmara Romańska, a w 31. znów Milena Ziębińska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0! W trakcie przerwy można było posilić się kiełbaskami z grilla i popić żurkiem. Początek drugiej połowy był już bardziej dynamiczny - myszkowianki przeprowadziły dwie szybkie akcje pod bramką Gliwic, ale już po paru minutach sytuacja się odwróciła i to bramka Myszkowa była zagrożona. Na szczęście mimo błędu bramkarki dobrze spisała się obrona. Kolejne minuty meczu to zdecydowana przewaga MKSu - goście zostali zepchnięci na swoją połowę. Gole dla nas zdobywały kolejno Klaudia Nowak, Kamila Pilis i Izabela Kuźniak. Trener w drugiej połowie dokonywał wielu zmian - nawet pozwolił odpocząć Dagmarze i Kamili by pokazały się rezerwy. Pod koniec meczu jeszcze tylko raz doszło do ataku na bramkę MKSu ale wystarczyła dobra obrona bramkarki, która nie pozwoliła przyjezdnym na zdobycie choćby honorowego gola. 7:0 to jak do tej pory najwyższe zwycięstwo naszych piłkarek! Tym samym poprzednia porażka została zmazana (bilans ostatnich dwóch pojedynków to 8:8), a na pochwałę zasługuje cała kobieca drużyna MKS Myszków. Gole strzeliło aż pięć dziewcząt, Milena Ziębińska poprzednio strzeliła jedyną bramkę w trudnym meczu z Górnikiem, Kamila Pilis oprócz bramki w drugiej połowie zaliczyła asystę przy drugim golu. Większość kibiców była pod wrażeniem akcji dziewczyny z numerem 10. Na pozytyw zasługuje również oprawa meczu: tym razem mieliśmy komentarz spikera (skąpy ale jednak), który przedstawił skład obu zespołów, wymieniał nazwiska zdobywczyń bramek i zapowiadał zmiany na boisku; gastronomia to też dobry pomysł - dochód przeznaczony jest na wsparcie działalności klubu. Rozochocony coraz lepszą grą i rosnącym zainteresowaniem kobiecą piłką zarząd MKSu chce powołać juniorki, które mogłyby wesprzeć ławkę rezerwowych a w przyszłości zasilić drużynę - nabór dziewcząt w wieku 6-12 lat ma mieć miejsce jutro. Polonia Poraj 1:0 pokonała Górnika Bobrowniki dzięki swoim najmocniejszym zawodniczkom: Paulinie Koszownik i Patrycji Tkacz (asysta). Dotychczas liderujące Jaskółki Chorzów zremisowały z rezerwami Czarnych Sosnowiec a Polonistki objęły fotel lidera! Do końca rundy jesiennej w III lidze kobiet pozostały dwie kolejki - wygrana za tydzień powinna być formalnością, a jeśli porajanki nie odpuszczą ostatniego meczu bez problemu powinny utrzymać pierwsze miejsce!

15:22, tom28-1981
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 99